• Diğer

Gündem

Zafer Bayramı’nda Protokol Krizi!

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamasına protokol krizi damga vurdu. Protokolde diğer partiler yer bulurken, İyi Parti Çankırı İl Başkanı Bora Kanat’a yer verilmedi.

Zafer Bayramı’nda Protokol Krizi!

Okunma: 541

1 Eylül 2019 14:50
-A

+A

Zafer Bayramı’nda Protokol Krizi!

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamasına protokol krizi damga vurdu. Protokolde diğer partiler yer bulurken, İyi Parti Çankırı İl Başkanı Bora Kanat’a yer verilmedi.

Protokol düzenine göre, Ak Parti, CHP ve MHP İl Başkanları yer bulurken, İyi Parti İl başkanına yer verilmedi. İyi Parti İl Başkanı Bora Kanat’ın ifadelerine göre, protokol alanı dar olduğu için sandalye sığmadığı bu şekilde kısıtladıkları belirtilmiş.

İyi Parti İl Başkanı Bora Kanat’ın protokol krizine ilişkin açıklamaları ise şöyle:
“Büyük zaferimizin 97.yılın da anıt alanında valiliğimizin düzenlemiş olduğu programa katıldım. Protokolde oturacağım yeri ararken görevli gelip benim protokolde yerim olmadığını, hemen yan tarafta bulunan gazilerimizin yanındaki boş yere oturabileceğimi söyledi. Ben de herhalde bu bayram farklı bir protokol düzeni yaptılar diye ‘’İYİ’’ niyetli düşünerek gösterilen yere oturdum. Daha sonra CHP, MHP  ve AKP il başkanlarımızın protokolde yerlerini aldığını gördüm. Bayrama ve protokole olan saygımdan programın bitmesini bekledim. Program bitiminde görevliye gidip neden protokolde yerimin olmadığını sorduğumda; ‘protokol alanının darlığı sebebiyle sandalye sığmadığını ve bu şekilde protokolü kısıtladıklarını’ söyledi. Bundan önceki bayramlarda böyle bir sıkıntı yaşamayan birisi olarak altını çizerek söylüyorum oradaki görevlinin ve protokol yetkililerinin kesinlikle art niyetli olmadıklarını biliyorum.
Ama ben o programa Bora KANAT olarak değil, mecliste grubu olan,seçimlerde ülkenin geleceğini değiştirmiş Çankırı’nın da %10’unu temsil eden  ‘’İYİ PARTİ ’nin il başkanı olarak katıldım.
Partimize seçmenlerimize ve makama karşı içinde bulunduğum sorumluluğun bana verdiği yetkiye dayanarak bu açıklamayı yapma gereği duydum.
İleride diğer protokol üyelerinin de böyle bir duruma düşmemesi adına bu tip sıkıntıların bir an önce giderilmesini talep ediyor, yetkilileri daha özenli ve dikkatli olmaya davet ediyorum.”
                           
 
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku