• Diğer

Çankırı.

Yüksel Yandım'dan Çanakkale Zaferi Mesajı

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeni ile Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Yüksel Yandım bir mesaj yayınladı. Yayınladığı mesajda konu ile ilgili olarak Şube Başkanı Yüksel Yandım şunları ifade etti.

18 Mart 2022 15:09
-A

+A

Yüksel Yandım'dan Çanakkale Zaferi Mesajı
 
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeni ile Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Yüksel Yandım bir mesaj yayınladı. Yayınladığı mesajda konu ile ilgili olarak Şube Başkanı Yüksel Yandım şunları ifade etti.
 
"Çanakkale, tarihi şan ve şerefle dolu milletimizin dünyada eşi benzeri görülmemiş mücadeleler sonucu kahramanlık destanı yazdığı kutsal vatan toprağıdır. Çanakkale Zaferi, bağımsızlığını her şeyden üstün tutan, topraklarını her türlü güce karşı canı pahasına koruyan Türk askerinin, Türk Milletinin yokluğa rağmen, yoksulluğa rağmen tek yürek olarak cephede kahramanca çarpışmasının en anlamlı ödülüdür. Umudun ve cesaretin hiç yitirilmediği ve dünya tarihini değiştiren Çanakkale Savaşları, aynı zamanda Kurtuluş Savaşı’na zemin hazırlamıştır. Hem tarihimizin hem de dünya tarihinin dönüm noktalarından biri olan Çanakkale Savaşında, bir daha dönmemek üzere cepheye giden şanlı ecdadımızın bağrında yattığı yerdir. Türk Eğitim -Sen olarak tarihe bakarken ve değer verirken baktığımız nokta kesinlikle vatanın, bayrağın, mukaddesatın noktasıdır. Bugün bizlere düşen görev; şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve emanet edilen bu kutsal vatan topraklarının korunması ve bayrağımızın dalgalanması için birlik, beraberlik ve bütünlük içinde verilen mücadeleyi millet olarak idrak etmek, gelecek nesillere bu bilinci aktarmak ve bu kutsal toprakları bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde devretmektir. Dün Çanakkale’de, bugün Anadolu’nun en ücra köşelerinde Şehitliklerde vatan savunması için vatanın bağrında yatan Aziz şehitlerimiz, Bir gül bahçesine girer gibi şehit olduğunuz vatan topraklarında rahat uyuyunuz. Uğruna şehit olduğunuz değerleri korumak için yılmaz bekçiler olacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin Yıldönümünde, bu cennet vatanı bizlere emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve istiklali uğrunda kahramanlıkları ve fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde taht kuran aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun" diyerek sözlerini bitirdi.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku