• Diğer

Eğitim

YÖK Başkan Vekili Üniversite’de İncelemelerde Bulundu

Yükseköğretim Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. M.İ. Safa Kapıcıoğlu, Çankırı Karatekin Üniversitesi Uluyazı Kampüsü’nde incelemelerde bulundu.

YÖK Başkan Vekili Üniversite’de İncelemelerde Bulundu

Okunma: 728

27 Mayıs 2019 17:11
-A

+A

   Yükseköğretim Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. M.İ. Safa Kapıcıoğlu, Çankırı Karatekin Üniversitesi Uluyazı Kampüsü’nde incelemelerde bulundu.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı tarafından karşılanan Kapıcıoğlu ilk olarak Rektör Ayrancı’yı makamında ziyaret etti.
Ziyaretin ardından Prof. Dr. Kapıcıoğlu’na Rektör Ayrancı tarafından üniversitenin gelişim süreci, akademik ve idari personel durumu, fiziki ve teknik altyapı, öğrenci, durum ihtiyaç ve sorunları ile ilgili ayrıntılı bir sunum yapıldı.

Daha sonra Rektör Ayrancı ve beraberindeki heyet ile birlikte Uluyazı Kampüsü içerisinde incelemelerde bulunan YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. M.İ. Safa Kapıcıoğlu yabancı uyruklu öğrencilerin Türkçe eğitim dersine katılarak öğrencilerle sohbet etti ve öğrencilerin eğitim düzeyinden mutlu olduğunu ifade etti.
Kütüphane binası, Spor kompleksi, Kampüs camii ve Sağlık Bilimleri Fakültesinde incelemelerine devam eden Prof. Dr. Kapıcıoğlu incelemeler esnasında öğrencilerle bol bol sohbet ederek kendilerine üniversite ve üniversite yönetimine ilişkin sorular sordu ve öğrencilerin isteklerini kırmayarak onlarla fotoğraf çektirdi.
Yükseköğretim Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. M.İ. Safa Kapıcıoğlu üniversite yerleşkelerinde yaptığı incelemelerin ardından Anadolu’nun ilk Darul Hadisi Taşmescit’i gezdikten sonra Çankırı Karatekin Üniversitesi Genişletilmiş Senato toplantısına başkanlık etti.
 
Prof. Dr. Kapıcıoğlu, Çankırı Karatekin Üniversitesi Uluyazı Kampüsü Rektörlük Konferans Salonu'nda düzenlenen "Genişletilmiş Senato Toplantısı"nda yaptığı konuşmada, YÖK olarak bütün üniversitelere ziyaret programı başlattıklarını söyledi.
YÖK'teki üyeler olarak üniversitelerin yükünü çekmeye talip olduklarını belirten Kapıcıoğlu, "Üniversitelerimizin daha ileriye gitmesi için gayret ediyoruz. Sorun varsa çözümü için uğraşıyoruz. Aslında YÖK, üniversiteler için var. Üniversiteler olmazsa YÖK diye bir kurumun olmasına gerek yok." dedi.
Türkiye'nin ilerlemesi ve muasır medeniyet seviyesine çıkmasının kaynağının akademik kadro olduğunu ifade eden Kapıcıoğlu, şöyle konuştu:
"206 üniversitemiz, yaklaşık 8 milyon öğrencimiz, 166 bin öğretim elemanı var. Öğrenci sayısı bakımından Avrupa yükseköğretim alanının en üst sırasındayız. Bazı kaynaklara göre bizim akademimizde öğretim elemanı olarak yer alan kadın öğretim elemanlarının sayısı Avrupa'daki gelişmiş ülkelere oranla çok daha yüksek."


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku