• Diğer

Gündem

YİNE FETÖ KUMPASI ,YİNE ORHAN ÖZDEMİR

FETÖ KUMPASI YENİDEN ALEVLENDİ SABAH GAZETESİNDE YER ALAN HABERDEN YOLA ÇIKARAK HEMŞEHRİMİZ ESKİ ,ANKARA İL EMNİYET MÜDÜRÜ ORHAN ÖZDEMİR İLE KISA BİR SÖYLEŞİ YAPTIK ORHAN ÖZDEMİR , KONUYU ŞÖYLE DEĞERLENDİRDİ : BEN 40 YIL DEVLETİME HİZMET ETTİM İHANET İÇİNDE Kİ HİÇ BİR KİŞİYE GRUBA, CEMAATA İZİN VERMEDİM VERENİNDE KARŞISINDA OLDUM . EMEKLİ OLSAMDA MÜCADELEM DEVAM EDECEK

YİNE FETÖ KUMPASI ,YİNE ORHAN ÖZDEMİR

6 Mart 2021 13:30
-A

+A


İki kritik emniyet müdürüne FETÖ kumpası! Yine aynı senaryo! Kozmik oda ve MİT kumpası savcıları da var...

Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir ve o dönem özel kalem müdürü olan Emniyet Müdürü ’i görevinden uzaklaştırmak için 2010 yılında kumpas kuran FETÖ'cü hakim ve savcılara dava açıldı. Savcılık, dönemin Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hüseyin Görüşen ile dönemin özel yetkili savcıları Cemil Tuğtekin ve 'nin aralarında olduğu 11 FETÖ'cü hakim-savcı hakkında iddianame hazırladı. Tuğtekin'in 88 yıla kadar, Görüşen'in 22 yıla kadar, Bilgili'nin ise bu davada 2 yıla hapsi istendi. Görüşen, FETÖ'nün MİT Başkanı 'ı tutuklanmaya çalıştığı 7 Şubat 2012'deki MİT kumpasına ilişkin soruşturmanın Ankara ayağında da rol almıştı. Sanıklardan Mustafa Bilgili ise aynı zamanda Türk Silahlı Kuvvetlerinin Kozmik Odasına girmeye çalışan FETÖ'cü savcıydı.Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, FETÖ'nün 2010 yılında Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir'i ve Özel Kalem Müdürü Ömer Zeren'i görevden uzaklaştırmak amacıyla komplo kurduğu belirtildi.

İ
AYNI SENARYO
İddianamede FETÖ'nün birçok kumpas soruşturmasında olduğu gibi Emniyet Müdürleri Orhan Özdemir ve Ömer Zeren'in asılsız ihbar mektubu ile tutuklandıkları ve bir süre tutuklu kaldıları kaydedildi. FETÖ'cü hakim ve savcıların, Ömer Zeren'i de herhangi bir somut delil olmadığı halde, tamamen beyana dayalı olarak Orhan Özdemir hakkında yürütülen soruşturma kapsamında "örgüt yöneticisi" konumuna getirdikleri, daha sonra özel yetkili nöbetçi Ankara Ağır Ceza Mahkemesi Hakimliğinden Zeren'in cep telefonu hatlarına ilişkin dinleme kararı çıkarıldığı aktarıldı.


PKK İLE İLİŞKİLENDİRMEYE ÇALIŞTILAR

İddianamedeki tespitlere göre, 2012 yılında 3'üncü yargı paketinin yürürlüğe girmesinin ardından FETÖ'cü savcılar, örgüt adına yapmış oldukları eylemler ifşa olmaması kumpas soruşturmasına ilişkin dosyayı ilgili savcılığa yollamadı. Soruşturma dosyasını ellerinde tutabilmek için dosya ile ilgisi olmayan başka soruşturmalara ait, içerisinde örgüt şeması, görüntülü ve sesli takip kayıtları ile buna benzer birçok detay bulunan 159 sayfalık jandarma fezlekesi soruşturma kapsamına alındı. Bununla da yetinmeyen FETÖ'cü savcılar, PKK terör örgütüne yönelik başka soruşturma dosyalarına ait bilgi ve belgelere ilişkin evrakları da kumpas kurdukları emniyet müdürlerinin dosyasıyla ilişkilendirmeye çalıştı.

 

Anahtar Kelimeler : #ORHAN ÖZDEMİR,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku