• Diğer

Eğitim

Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Değerlendirildi

2019-2020 eğitim öğretim yılı hazırlık ve değerlendirme toplantıları İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk’ün başkanlığında gerçekleştirildi.

Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Değerlendirildi

Okunma: 352

6 Eylül 2019 17:08
-A

+A

Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Değerlendirildi
            2019-2020 eğitim öğretim yılı hazırlık ve değerlendirme toplantıları İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk’ün başkanlığında gerçekleştirildi. 
            Anaokulu Müdürleri, Lise ve Kurum Müdürleri, Ortaokul Müdürleri, İlçe Millî Eğitim Müdürleri ile toplantılar gerçekleştirildi. Toplantılara İl Millî Eğitim Müdürünün yanı sıra İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı, İl Millî Eğitim Şube Müdürleri de katılım sağladı.
            İl Milli Eğitim Müdürü Öztürk, açılış konuşmasında, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması dileğinde bulunduktan sonra toplantılarda alınan kararların öğretmenlere iletilmesini dile getirdi. Ayrıca eğitim ve öğretim serüveninde birçok paydaş olduğunu ve bu paydaşlar arasındaki bağın ne kadar güçlü olursa verimin o kadar çok iyi olacağını belirtti. Geleceğin mimarları olan çocuklar için durmadan çalışmak gerektiğini belirten Öztürk, her türlü istek ve önerilere açık olduklarını belirtti.
            Gündem maddeleri kapsamında; il merkezinde bulunan okullardaki onarımda herhangi bir sorun olmadığı, yeni açılan okullarda derslik başına düşen öğrenci sayısı ortalamasının azalma gösterdiği bu durumun eğitim öğretime büyük bir katkı sağlayacağı dile getirildi.
Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ve Yüksek Öğretim Kurumlarına Geçiş Sınavı (TYT-AYT-YDT) sonuçları değerlendirilmiş bu kapsamda Yüksek Öğretim Kurumlarına Geçiş Sınavı (TYT-AYT-YDT) ve Liselere Geçiş Sınavı (LGS)’nda il geneli not ortalamasının Türkiye ortalamasının üzerinde olduğu ifade edildi. Yerleşme oranının yüksek olması sebebiyle Lise ve Ortaokul Müdürlerine teşekkür edildi. Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında çalışacak kişilerin dağılımı ve güvenlik görevlisi konularında bilgilendirmeler de yapıldı.
            Öztürk, TÜBİTAK ve AB programlarına katılımın iyi olduğunu  ve önümüzdeki yıllarda bu katılımların daha da arttırılması gerektiğinin üzerinde durdu. Çankırı’da ki öğretmen sayısı ve durumları ile ilgili bilgiler sunularak, öğretmen ihtiyacını giderici tedbirler değerlendirildi. Ölçme Değerlendirme Merkezinin çalışmalarından bahsedilerek, hizmet içi eğitimler hakkında bilgiler aktarıldı. Okullar da Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının açılmasının önemi ve öğrencilere destek olunması konularında bilgiler sunuldu.
Toplantı idarecilerimizin soru görüş ve önerilerinin alınıp, istişare edilmesinden sonra, 2019-2020 eğitim öğretim yılının her yönden başarılı geçmesi dilekleriyle son bulmuştur.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku