• Diğer

Gündem

Yaya Geçitlerinde Farkındalık Nöbeti

Çankırı'da trafikte yaya önceliğine dikkati çekmek amacıyla kentin farklı noktalarında yaya geçidi nöbetleri tutuldu.

Yaya Geçitlerinde Farkındalık Nöbeti

Okunma: 483

3 Ekim 2019 17:01
-A

+A

Yaya Geçitlerinde Farkındalık Nöbeti
Çankırı'da trafikte yaya önceliğine dikkati çekmek amacıyla kentin farklı noktalarında yaya geçidi nöbetleri tutuldu.

İçişleri Bakanlığınca 2019 yılının "Yaya Öncelikli Trafik Yılı" ilan edilmesiyle devletin tüm unsurları ile farkındalık eyleminde olduğunu göstermek için "Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz" sloganıyla Çankırı 'da "Yaya Geçidi Nöbeti" gerçekleştirildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından okullar başta olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşları önünde yaya güvenliğini sağlamak amacıyla yaya geçitlerinde nöbet tutuldu. Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hıdır Ayçiçek de öğrencilerle birlikte Anıt Alanı'nda bulunan yaya geçitlerinde yaya geçidi nöbetine katıldı.
Öğrenciler ellerinde "Öncelik hayatın, öncelik yayanın", "Bu yolda birlikteyiz" yazılı pankartlar taşıyarak sürücülere, yaya geçidi hakkında bilgilerin yer aldığı broşür dağıttı.
Vali Aktaş, burada yaptığı açıklamada, devletin görevinin vatandaşın sağlık, huzur ve güven içinde yaşamasını temin etmek olduğunu söyledi.
İçişleri Bakanlığı tarafından yaya önceliği çalışması başlatıldığını hatırlatan Aktaş, "Sonuç olarak da yaya geçitlerimizin fonksiyonel bir hale geldiğini görmekteyiz. Artık yayalarımız yaya geçitlerini daha güvenli bir şekilde kullanabilmektedir. Tabii bunun kültür olarak yerleşmesi biraz zaman alacaktır. Bunu desteklemek ve farkındalık oluşturmak amacıyla bugün il ve ilçede etkinlik planlandı. Bu kültürün en başta okullarda verilmesi gerekmektedir." diye konuştu.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku