• Diğer

Çankırı.

Yapraklı’da TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı!

Yapraklı’da TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı!

5 Aralık 2021 12:28
-A

+A

Yapraklı’da TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı!
Çankırı’nın Yapraklı İlçesi Yukarıöz Ortaokulu’nda TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı gerçekleştirildi.
Çankırı’nın Yapraklı İlçesindeki Yukarıöz Ortaokulu tarafından hazırlanan, öğretmen Merve Nokuz Köroğlu tarafından proje yürütücülüğü yapılan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı gerçekleştirildi. 1 araştırma,3 inceleme,8 tasarım projesi olmak üzere toplam 12 proje 36 öğrenci 5 danışman öğretmen eşliğinde hazırlanarak sergilendi. Sergi açılışı; Yapraklı Kaymakamı Sayın Emre OĞUZTÜRK, Yapraklı Belediye Başkanı Ömer GÜNGÖR, Yapraklı İlçe Milli Eğitim Müdürü  Hüseyin BALTA, Daire Amirleri, ARGE birimi, okul ve kurum müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Öğrencilere eğlenerek öğrenme imkânı!
TÜBİTAK Bilim Fuarları, çocukları da bilim kültürünü geliştirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla düzenlenen projelerdir. Okullarda gerçekleştirilen bu fuarlarla, öğrencilerin kendi ilgileri doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yapabilecekleri, araştırmalarını sergileyebilecekleri, eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturulması amaçlandı.
 
36 öğrenciden birbirinden farklı proje!
Düzenlenen bilim fuarı ile ilgili proje koordinatörü Merve Nokuz Köroğlu, “Bilim fuarıyla öğrencilerimizde hayal gücü ile yaratıcılığı birleştirebilmeyi, bilime karşı farkındalık oluşturabilmeyi, üretebilmenin heyecanını, ürettiğini paylaşmanın coşkusunu ve bunların öğrencide oluşturduğu özgüven duygusunu geliştirmeyi amaçladık. Bu amaç doğrultusunda 1 araştırma,3 inceleme,8 tasarım projesi olmak üzere toplam 12 proje, 5 danışman öğretmen rehberliğinde 36 öğrenci tarafından özverili bir şekilde, keyif alarak hazırlandı. Bir köy okulu olarak öğrencilerimizle TÜBİTAK 4006 bilim fuarını gerçekleştirebilmek Yukarıöz Ortaokulu ailesi için gurur vericiydi. Hazırlamış olduğumuz projeleri sunarken öğrencilerimizin gözlerindeki heyecana, kalplerindeki başarmış olmanın verdiği mutluluğa gelen konuklarımızla beraber ortak olduk. Projeleri oluştururken emekleri geçen okul müdürümüze, öğretmen arkadaşlarımıza ve sevgili öğrencilerimize çok teşekkür ediyoruz.” dedi.
Haber Merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Kuran Kursuna İlgisizlik!

Kuran Kursuna İlgisizlik!

09:50 - 23 Aralık 2021

Korkuluklar Yenileniyor!

Korkuluklar Yenileniyor!

09:47 - 23 Aralık 2021

ÇAKÜ’de Konferans Düzenlendi!

ÇAKÜ’de Konferans Düzenlendi!

09:46 - 23 Aralık 2021

Ilgaz’da Örnek Etkinlik!

Ilgaz’da Örnek Etkinlik!

09:43 - 23 Aralık 2021

Yıldıztepe Sezona Başlıyor!

Yıldıztepe Sezona Başlıyor!

10:12 - 22 Aralık 2021

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku