• Diğer

Gündem

Vatandaşlardan İlgi Gören Panayır Tahliye Ediliyor!

Çankırı’da Polis Evi yanında ki otopark alanına kurulan yöresel ürünler panayırı, Çankırı halkından ilgi gördü. Yöresel ürünlerin tadına bakarak, birçok ilin yöresel lezzetlerini tadan halk, bu organizasyonların devamını dileyerek, her sene olmasını dile getirdi. Panayır alanının, tahliye dileceğini duyan vatandaşlar ise kapanmasına tepki gösterdi.

Vatandaşlardan İlgi Gören Panayır Tahliye Ediliyor!

Okunma: 1150

14 Mayıs 2019 10:26
-A

+A

Başkan Esen, Yöresel Ürünler Panayırına Tahliye Kararı Verdi
  Çankırı’da Polis Evi yanında ki otopark alanına kurulan yöresel ürünler panayırı, Çankırı halkından ilgi gördü.  Yöresel ürünlerin tadına bakarak, birçok ilin yöresel lezzetlerini tadan halk, bu organizasyonların devamını dileyerek, her sene olmasını dile getirdi.  Panayır alanının, tahliye dileceğini duyan vatandaşlar ise kapanmasına tepki gösterdi.
     Bir çok ilden gelen panayır esnafı açtığı standlarla vatandaşı tezgahlara çekiyor. Halkın istediği ve beklediği ürünler Çankırılıların ayağına geldi. Ramazan ayı dolayısıyla kurulan panayırda, Trabzon ekmeğinden, peynire, Diyarbakır kahvesine, Afyon sucuklarından, kaymaklı lokumuna, Ankara’nın Beypazar’ı kurusuna, Balıkesir’in zeytinyağları ve Hatay’ın yöresel lezzetlerine kadar birçok ürün alıcısını bekliyor.
 Vatandaş, Çankırı’da bir ilk olan bu organizasyon hakkında memnuniyetini dile getirerek şu görüşlere yer verdi:  “Çankırı’mız için çok güzel bir etkinlik hele ki Çankırı’da bir ilk olması bizleri çok mutlu etti. Çocuklarımızı alıp yöresel ürünlerin tadına bakarak alabiliyoruz. Böyle bir organizasyon olmadan önce internetten almaya çalışıyorduk ama şimdi ayağımıza kadar geldi.  Çankırı’da ramazan ayı içerisinde olması da ayrı bir güzel oldu. Daha da genişletilmesini isteriz. Başka bir memleketten gelip, buranın halkına tanıtması gayet güzel diye düşünüyoruz. Başka yörelerinde gelmesini isteriz. Bizim yöremizin de ürünleri başka şehirlerde tanıtılıyor, onlarda bizim esnafımıza ilgi gösteriyor. Biz her daim Çankırı’mızın gelişmesini, bu tarz etkinliklerin yapılmasını bekliyoruz. Çankırı’da ilk defa böyle bir panayır alanı görüyoruz.
  Halk bu organizasyonla ilgili memnuniyetini dile getirirken, fiyatlar konusunda da şunları kaydetti: “Fiyatlar biraz pahalı ama uygun ürünlerde var. Yöresel ürünler olduğu için bu fiyatları normal karşılıyoruz. Stand açan esnafında yol parası, maliyeti ve el yapımı ürünleri olduğu için normal karşılıyoruz. Organik olması da bizi ayrıca sevindiriyor. Ramazan akşamlarımız bu güzelliklerle renkleniyor.”
  Stand açan esnaflarda, mağduriyetini şöyle anlattı: “Halkın ilgisi standlarımıza çok güzel, bayağı ilgi gösteriyorlar. Biz buraya yirmi günlük ürün getirdik. Eğer yirmi gün boyunca burada duramazsak, bizim hiçbir maliyetimizi karşılamayacak. Belediye Başkanı buranın tahliyesine karar verdi. Bu yüzden bizim mağduriyetimiz söz konusu, bu kadar ürün nasıl geri gidecek kara kara onu düşünüyoruz. Çankırı esnafının da bizi makul karşılaması gerekiyor, sonuçta biz Ramazan ayına özel bir panayır açtık. Normalde yirmi gün sonra gidecektik.  Şuan iki kamyon malımız geri gidecek, bizi bu durum sıkıntıya sokuyor.”
  Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Çankırı esnafından gelen tepkiler üzerine panayır alanının tahliyesine karar verdi.
 Vatandaşlar, bu etkinliğinden düzenlenmesine olanak sağlayan Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’e teşekkürlerini iletirken, organizasyonun sonlanacağını duyunca tepki gösterdi. Zabıta ekipleri panayır alanını tahliye etmek üzere alana geldiği sırada vatandaş ve zabıta ekipleri arasında tartışma çıktı. Tartışmaya karışanlar ise polis ekiplerince emniyete götürüldü.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku