• Diğer

Gündem

Vatan Size Minnettar!

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik unvanının verilmesinin yıldönümü olan 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Çankırı'da tören düzenlendi.

Vatan Size Minnettar!

Okunma: 384

20 Eylül 2019 16:23
-A

+A

Vatan Size Minnettar!
Çankırı’da Gaziler Günü Kutlandı

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik unvanının verilmesinin yıldönümü olan 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Çankırı'da tören düzenlendi.

Anıt Alanı'nda düzenlenen törende, Vali Hamdi Bilge Aktaş, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan Tunç, Belediye Başkan Vekili Hasan Kertlez, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Çelik ve Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Yüksel Teke tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. 
28’inci Mekanize Tugay Komutanlığı’nda görevli Yüzbaşı Hüseyin Akçelik, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Kore Gazisi Mustafa Kurt, günün önemini anlatan şiirini okudu.
 Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Çelik, gazilerin ülke tarihindeki önemine dikkat çekti. Çelik, Gaziler Günü 19 Eylül'ün aynı zamanda Türkiye Muharip Gaziler Derneği'nin de kuruluş günü olduğunu söyledi. Gaziler Günü'nün Türkiye'nin toprak bütünlüğü uğurunda mücadele eden asker, polis, güvenlik korucusu ve vatandaşların şeref günü olduğunu ifade eden Çelik, tüm gazilerin gününü kutladı.
Çelenk töreninin ardından protokol üyeleri, Muharip Gaziler Derneği, Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği’ni ziyaret etti.
Kutlamalara Vali Hamdi Bilge Aktaş, Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan Tunç, Belediye Başkan Vekili Hasan Kertlez, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, Vali Yardımcıları Abdullah Aslaner, Şahin Bayhan, Vali Yardımcısı Vekili Akın Karagöz, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Albay Hıdır Ayçiçek, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı İlhan Tekin, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Hasan Çakır, İYİ Parti İl Başkanı Muhittin Bora Kanat, daire amirleri, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Çelik, Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yüksel Teke, Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı Metin Kuş, STK temsilcileri, şehit aileleri, gaziler ile aileleri, öğrenciler ve vatandaşlar
katıldı. 
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku