• Diğer

Çankırı.

Ürker’den Yeni Proje!

Ürker’den Yeni Proje!

20 Aralık 2021 09:30
-A

+A

Ürker’den Yeni Proje!
 
Çankırı Karatekin Üniversitesi(ÇAKÜ) Eldivan Sağlık Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü, Çevre Sağlığı Programı Öğretim Üyesi Ekolog Dr. Okan Ürker’in yeni Tübitak-1002 Projesi desteklendi.
 
Uzun yıllardır ülkenin farklı orman ekosistemlerinde yarasa ekolojisi araştırmaları yürüten Çankırı Karatekin Üniversitesi(ÇAKÜ) Eldivan Sağlık Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü, Çevre Sağlığı Programı Öğretim Üyesi Ekolog Dr. Okan Ürker, TÜBİTAK 1002 Hızlı Destek Programı tarafından desteklenmeye değer bulunan yeni projesi ile birlikte meşe ormanlarının yarasalar tarafından kullanım ilişkilerine odaklandı.
 
Orman amenajman planlarına katkı sağlayacak proje sunuldu!
Doç. Dr. Tarkan Yorulmaz (ÇAKÜ Yaban Hayatı Programı) ve Doç. Dr. Alkan Günlü (ÇAKÜ Orman Fakültesi) yardımcılığında, "Türkiye’de Bir Meşe (Quercus sp.) Ormanına Ait Farklı Meşçere Tiplerindeki Ağaçların Yarasalar Tarafından Kullanım Tercihlerinin Araştırılması" isimli 12 ay sürecek bu proje kapsamında; Türkiye’de orman ekosistemlerinin önemli bir memeli grubu olan yarasalar hakkında meşe ormanlarını nasıl kullandıkları, hangi türlerin hangi dönemlerde bu orman ekosistemini tercih ettikleri hakkında kapsamlı tespitler yapılmasının planlandığı açıklandı.
 
Proje kapsamında, Orman Genel Müdürlüğü’nün orman amenajman planlarına biyolojik çeşitliliğin entegrasyonu çalışmalarına da katkı sunacağının da hedeflendiği ifade edildi.
 
İlgili öğrencilere çağrı!
İlgili proje süresince ayrıca 1 adet Yüksek Lisans Bursiyeri çalıştırılacak olup, ilgi duyan araştırmacıların okanurker@karatekin.edu.tr adresine özgeçmiş ve niyet mektuplarını 31 Aralık 2021 tarihine kadar ulaştırmaları gerektiğine yönelik ilgili kişilere çağrıda bulundu.
 
Haber Merkezi
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Kuran Kursuna İlgisizlik!

Kuran Kursuna İlgisizlik!

09:50 - 23 Aralık 2021

Korkuluklar Yenileniyor!

Korkuluklar Yenileniyor!

09:47 - 23 Aralık 2021

ÇAKÜ’de Konferans Düzenlendi!

ÇAKÜ’de Konferans Düzenlendi!

09:46 - 23 Aralık 2021

Ilgaz’da Örnek Etkinlik!

Ilgaz’da Örnek Etkinlik!

09:43 - 23 Aralık 2021

Yıldıztepe Sezona Başlıyor!

Yıldıztepe Sezona Başlıyor!

10:12 - 22 Aralık 2021

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku