• Diğer

Kültür

Ülkücülerden, Unutulmaz ‘Şahlanış Gecesi’

Kurşunlu Ülkü Ocakları tarafından organize edilen “Şahlanış Gecesi” yoğun bir katılım ile gerçekleşti.

Ülkücülerden, Unutulmaz ‘Şahlanış Gecesi’

Okunma: 695

27 Eylül 2019 11:59
-A

+A

Ülkücülerden, Unutulmaz ‘Şahlanış Gecesi’
 
Kurşunlu Ülkü Ocakları tarafından organize edilen  “Şahlanış Gecesi” yoğun bir katılım ile gerçekleşti.
 
 Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Hasan Çakır, Merkez İlçe Başkanı Bahadır Akbaba ve Kadın Kolları Başkanı Huriye Yılmaz, İlçe Başkanları, Belediye Başkanları ve diğer ilçelerin ocak başkanlarının, teşkilatlarıyla birlikte yoğun katılım gösterdi.
 
Gece mehteran takımının gösterisiyle başladı. Aşık Sefai ve Ali Kınık konseriyle devam eden gecede, izleyenlerin eşlik ettiği şarkılarla, Ülkü Ocaklı gençler ve vatandaşlar doyasıya eğlendiler.
 
Çankırı Ülkü Ocakları Başkanı M. Alperen Şahin, gecenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, eğitime ve gençliğe verdikleri önemi de vurgularken şunları kaydetti:
 
“Ülkü Ocakları; Türk Milleti’nin yaşama iradesi, Adriyatik’ten Çin Seddi’ne kadar bütün Türk-İslam aleminin umududur. Ülkü Ocakları; geleceği aydınlatan bir ışık kaynağı, gelecek nesillere yön veren ilim ve irfan yuvasıdır.  Ülkü Ocakları; Yesevi’nin dergahı Edebali’nin buyruğu, Yusuf Has Hacib’in ferasetidir. Atatürk’ün iradesi, Başbuğ’un emaneti, Bilge Türk Devlet Bahçeli’nin yoludur. Hayal eden, düşünen, konuşan, fikir üreten ve uygulayan bir Türk Gençliği gayemizle, kınayanın kınamasına aldırmadan, hedeflerimize koşar adım ilerliyoruz. Aklınızdan çıkarmayınız; kader gayrete aşıktır. Evlatlarımıza makam, mevki değil mücadelemizin şerefini bırakacağız. Mücadelemizde hiçbir engel tanımayacağız, yılmayacağız, yıkılmayacağız, başaracağız, başaracağız, başaracağız. Tanrı Türk’e Yar Olsun!”


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku