• Diğer

Gündem

Ülkü Ocakları'ndan Başbuğ Alparslan Türkeş Anma Programı

Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in kurucusu Başbuğ Alparslan Türkeş’in ebediyete irtihalinin 22. yılı, Ülkücü şehit Şaban Çevik'in şehadete yürüyüşünün 40. sene-i devriyesinde Çankırı Ülkü Ocakları tarafında anma programı düzenlendi.

Ülkü Ocakları'ndan Başbuğ Alparslan Türkeş Anma Programı

Okunma: 2689

8 Nisan 2019 10:08
-A

+A

Ülkü Ocakları'ndan Başbuğ Alparslan Türkeş Anma Programı

MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in vefatının 22. yılı nedeniyle Çankırı’da tören düzenlendi.
Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başlayan anma törenine, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, MHP Merkez ilçe Başkanı Bahadır Akbaba, Kadın Kolları Başkanı Huriye Yılmaz, Çankırı Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Alperen Şahin ve vatandaşlar katıldı.
Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in kurucusu Başbuğ Alparslan Türkeş’in ebediyete irtihalinin 22. yılı nedeniyle Ülkü Ocakları Çankırı İl Başkanlığının düzenlemiş olduğu anma programı Karatekin Parkında gerçekleşti. Başta Başbuğ Alparslan Türkeş ve Ülkücü Şehid Çankırılı hemşehrimiz Şaban Çevik olmak üzere ebediyete irtihal etmiş tüm şehitler rahmetle yad edildi.
“‘Yaralarım ağır, fakat mestim zaferden. 
Zafer ümit kaynağının bir çeşmesidir. 
Zafer birçok gönüllerin birleşmesidir. 
Gönülleri birleşenler ölse de bir gün 
Gök kubbede kalacaktır seslerinden ün. 
Gönülleri birleşenler! Selam sizlere! 
Uzaklarda dertleşenler! Selam sizlere!’
Sayın Belediye Başkanım
Sayın Milliyetçi Hareket Partisi il başkanım
Merkez İlçe Başkanım 
Kadın kolları başkanım 
Sendikalarımızın, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın ve basınımızın kıymetli temsilcileri
Çankırımızın gururu, davamızın yüz akı genç bozkurtlar, Asenalar
4 Nisan 1997 tarihinde, fani hayattan ebedi âleme arkasında gözü yaşlı milyonlar bırakarak göçen Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i dualarla anmak üzere burada toplanmış bulunmaktayız.
Rahmetli Başbuğumuzun bütün hayatını adadığı, hizmetinde olmaktan büyük bir onur ve gurur duyduğu Türk Milleti bugün O'nu yine rahmet ve minnetle anmaktadır.
80 yıllık hayatını Türklük şuur ve gururuna vakfeden, İslam ahlak ve faziletine adayan Başbuğumuz, yaşadığı döneme damgasını vuran mümtaz bir dava adamı, inanmış ülkü ve ilke insanıydı.
Bu vasıflarıyla milli gönüllere girmiş, büyük bir sevgi kazanmıştır.
Ömrünü Türk milletine adamış, hayatı bu uğurda çile ve mücadelelerle geçmiştir.
O, ihanete karşı imanın, yıkıma karşı dik duruşun, tuzaklara karşı milli şuurun, teslimiyete karşı milliyetçi onurun sembolleşen ismi olmuştur.
Onun nezdinde karamsarlık yoktu.
Kötümserliğe ise müsaadesi hiç yoktu.
Devamlı geleceği düşünen, hiç yüksünmeden, hiç yorgunluk belirtisi göstermeden Türk-İslam ülküsünün parlak ufuklarını düşleyen, bununla ilgili muazzam çalışmalara imza atan saygı duyulan bir vasfı vardı.
Türk milliyetçiliği davası, Rahmetli Başbuğumuzun önderliğinde büyük bir fedakârlıkla ve ileri görüşlülükle yükselmiş, bugünlere ulaşmıştır.
Birçok büyük sınavdan yüz akıyla ve başarıyla çıkan davamız, bugün yeni bir çağda tarihî misyonuna uygun bir şekilde mücadelesine devam etmektedir.
Bizlere emanet ettiği, emin ve ehil ellerde olan iki eserinden Milliyetçi Hareket Partisi ile Ülkü Ocakları milletimizin takdir ve teveccühüyle çok daha güçlü, çok daha sağlam bir seviyeye hamd olsun ulaşmıştır.
Bizler, her aşaması çok çetin geçen, bir o kadar da değerli ve şerefli mücadelelerle dolu olan bir davanın mensuplarıyız.
Başbuğumuzun "Kuvvet birliktir. Dâvamızın geleceği birliktedir. Birlik, beraberlik içinde olmaktır." sözünü kendimize şiar ettik. Türk gençliği olarak bir olacağız, beraber olacağız, güçlü olacağız!
"Hepiniz birer Türk Bayrağı’sınız. Bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin yere düşürmeyin." sözünün şuuruyla Türk gençliği lekelenmesin, kirlenmesin diye çalışacağız.
Sözlerime son verirken bugün şehadetinin 40. Yıl dönümü olan Çankırılı Ülkücü Şehidimiz Şaban Çevik ağabeyi de özlemle anıyor;
Kalplerimizdeki yeri, gönlümüzdeki sevgisi hiç bitmeyecek olan Başbuğumuz merhum Alparslan Türkeş'i ve aziz ülkü şehitlerimizi saygı, sevgi, minnet ve rahmetle yâd ediyor, katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.”  konuşmasından sonra pilav ve Yasin-i Şerif dağıtılarak program sona erdi.
Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku