• Diğer

Eğitim

Üç Haftada 27.345 Kitap Desteği Sağlandı

Okul kütüphanelerindeki kitap çeşitliliğini arttırmak, nitelik ve nicelik olarak okul kütüphanelerinde öğrencilere zengin içerikler sunmak adına geçtiğimiz aylarda hayata geçirilen “Her Gönülden Bir Kitap” projesine Yarenlerden destek sürüyor. Proje kapsamında okul kütüphanelerindeki mevcut eserler arasına yenileri de eklenerek öğrencilerin eserlere daha kısa zamanda ve en güvenilir şekilde ulaşmaları hedeflenmektedir.

21 Mart 2022 17:20
-A

+A

Üç Haftada 27.345 Kitap Desteği Sağlandı
Okul kütüphanelerindeki kitap çeşitliliğini arttırmak, nitelik ve nicelik olarak okul kütüphanelerinde öğrencilere zengin içerikler sunmak adına geçtiğimiz aylarda hayata geçirilen “Her Gönülden Bir Kitap” projesine Yarenlerden destek sürüyor. Proje kapsamında okul kütüphanelerindeki mevcut eserler arasına yenileri de eklenerek öğrencilerin eserlere daha kısa zamanda ve en güvenilir şekilde ulaşmaları hedeflenmektedir. “’Kitap Kardeşliği’’ ve ‘’Paylaşmak Güzeldir’’ sloganları ile bütün bireylerin projeye katkı yapabilmelerine imkan sunuluyor. Proje sonunda okul kütüphanelerinde bulunan mevcut kitap sayısının 300.000 seviyelerine çıkarılması amaçlanmaktadır. Kitap sayıları, değerli kitapseverlerin katkılarıyla her geçen gün artmakta ve okul kütüphaneleri her geçen gün daha da zenginleşmektedir.
Kitap; gençlerin/çocukların bilişsel, duygusal, psiko-motor gelişimlerini destekleyen, dil, sosyal ve ahlâki gelişimlerine doğrudan etki eden en önemli araçtır. Gençlerin iyi bir düşünce tarzına sahip olabilmelerinin yolu kitap okuma alışkanlığını kazanabilmeleri ile  mümkündür.  Proje kapsamında üç hafta gibi kısa bir zaman dilimi içerisinde okul kütüphanelerine toplumun farklı kesimlerinden toplamda 27.345 kitap bağışında bulunuldu. Roman, hikaye, şiir, deneme, masal vb. türde farklı yaş  gruplarına hitap eden evlerde bulunan kitapları ya da okullara kazandırılmak istenilen kitapları  İl ve İlçede bulunan  okullara/Yunus AVM’de bulunan kitap teslim noktasına ulaştırabilirsiniz.
Kütüphanelerin zenginleşmesinden beklenen asıl hedefin çocukların, gençlerin, bireylerin okuma alışkanlığı kazanabilmesidir. Çocukların  okuma alışkanlığını kazanmasında onlara öncü ve rehber olmayı da hatırdan çıkarmamak gereklidir. Etkinlikleri daha geniş bir yelpazeye ulaştırmak, daha fazla kitapseverin desteğini almak amacıyla hazırlanan mektuplar, Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE  birimi tarafından, Çankırılı siyasiler, iş adamları, sanatçılar, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarına iletilmeye devam ediyor. Okul çağında  evlatların kitaplarla tanışmasını sağlamak, çocukların gelecekteki tüm yıllarını etkileyecektir. Evlatların geleceğine her daim destek sağlayan “Yarenler”e, yarenlik edenlere eğitim ailesi olarak teşekkürlerini iletiyorlar. 
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku