• Diğer

Gündem

TÜRKMENİSTAN’DAKİ ÇANKIRI

Resim sanatının önemli bir gelişme gösterdiği dost ve kardeş Ülke Türkmenistan’la kültürel işbirliği protokolü çerçevesinde, geçen yıl mayıs ayında ilimize gelerek doğal ve tarihi değerlerimizi yerinde görerek eskiz çalışmalarını yapan Türkmen ressamlar Allamyrat Muhammedov, Hojamuhammet Churiyev, Kakabay Gullayev’in tuvale aktardığı resimler Türkmenistan’ da sergilendi.

TÜRKMENİSTAN’DAKİ ÇANKIRI

Okunma: 2082

6 Mayıs 2019 17:34
-A

+A

 
Resim sanatının önemli bir gelişme gösterdiği dost ve kardeş Ülke Türkmenistan’la kültürel işbirliği protokolü çerçevesinde, geçen yıl mayıs ayında ilimize gelerek doğal ve tarihi değerlerimizi yerinde görerek eskiz çalışmalarını yapan Türkmen ressamlar Allamyrat MuhammedovHojamuhammet Churiyev, Kakabay Gullayev’in tuvale aktardığı resimler Türkmenistan’ da sergilendi.
İlimizi temsilen Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Kemal Karatatar’ın katıldığı sergi Askaabat'in en büyük Güzel Sanatlar Galerisi olan Türkmenistan Güzel Sanatlar Müzesinde 3 Mayıs 2019 tarihinde açıldı.
Sergi açılışına Türkmenistan Büyükelçimiz Mustafa Kapucu ve eşi, Aşkabat Vali Yardımcısı, Aşkaabat Kültür ve Tanıtma Müşaviri Fikret Öztürk, ressamlar Allamyrat MuhammedovHojamuhammet Churiyev,Kakabay Gullayev Çankırılı iş adamları Namık Tanık ve Cüneyt Kandemir, Türkmenistan'da görevli eğitim, çalışma ve askeri müsavirlerimiz, T.C. vatandaşı iş adamları, TRT temsilcisi, Türkmen sanatseverler ve medya mensupları ile kalabalık bir davetli grubu katıldı.
Nata Holding’in katkılarıyla gerçekleşen sergi,  sonbaharda ilimiz Güzel Sanatlar Galerisinde Çankırılı sanatseverler tarafından görülebilecek.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku