• Diğer

Çankırı.

TÜRKAV ÇOCUKLARI ŞENLENDİRDİ!

TÜRKAV ÇOCUKLARI ŞENLENDİRDİ!

31 Ağustos 2021 09:44
-A

+A

TÜRKAV ÇOCUKLARI ŞENLENDİRDİ!

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma Ve Dayanışma Vakfı Çankırı İl Başkanı İsa BÖLÜKBAŞI 30 Ağustos  Zafer Bayramını Kutladı.  Düzenlenen yetkililerce törende çocuklara  şeker ve balon dağıtıldı.
TÜRKAV İl Başkanı İsa BÖLÜKBAŞI;  “Bu memleket tarihte Türk’tü, halde Türk’tür ve ebediyyen Türk kalacaktır.”Gazi Mustafa Kemal, Anadolu toprakları için bu tarihi sözü söylerken, tarihin yazılmaya başlandığı andan itibaren bu toprakların bizim olduğunun altını çiziyordu.

Tek güç Türklerin!
 Bizim Anadolu’ya gelişimiz için Malazgirt Zaferi bir başlangıç olarak gösterilse de gerçek bizim bu topraklardan hiç gitmediğimizi haykırır. Malazgirt Zaferi, tarihe Anadolu’daki tek gücün Türkler olacağı mührünün basıldığı tarihin adıdır. Sultan Alparslan, Haçlıların Anadolu’da barınamayacağını dünyaya ilan ediyordu.
Çağlar sonra bir başka kutlu komutan, binlerce yıl hükmettiğimiz bizim olan bu topraklarda sadece bizim türkümüz söylenir diyor; son haçlı ordusu ve ona destek veren hainleri 30 Ağustos’ta bir daha bir araya gelemeyecek biçimde bozguna uğratıyordu.

Büyük Zafer Kazanıldı!
 26 Ağustos’ta büyük taarruz emrini veriyor, Başkomutanlık Meydan Muharebesinde orduyu bizzat başında olarak sevk ve idare ediyordu. İnanan Anadolu insanı ile tüm yokluklara rağmen büyük bir zafer kazanıyordu. Mustafa Kemal, kahraman Türk millettin, kahraman ordusunun muzaffer başkomutanı oluyordu. 30 Ağustos, Avrupalının karşısında dimdik duran, eğilmeyen çelik yürekli genç bir devletin varlığının müjdecisiydi. ‘’Dedi.
TÜRKAV  İl Başkanlığı  Süleyman Nazif’in şu dizelerini 30 Ağustos çerçevesinde sundu ;
“Dedem koynunda yattıkça benimsin ey güzel toprak,
Neler yapmış bu millet, en yakın tarihe bir sor, bak;
Yerim sensin, göğüm sensin; cihanım, cennetim hep sen,
Nasıl şanlı bir millet çıktı, gördüm hasta sinenden…”
 TÜRKAV Çankırı İl Başkanlığı  şunları dile getirdi ; ‘’biz büyüklerin bildiği ve coşkuyla kutladığımız bayramlarımızı minik beyinler de yaşatmak için, 30 Ağustos’ta onlarla buluşup, onları sevindirip; onların koca yüreklerine bu kutlu günü kazımak istedik.
Sevgili çocuklar, çağlar bizim zaferimizi yazacaktır. Bizler bayrağı size teslim ettiğimizde kutsal değerlerimizi bilip; atalarımıza yakıştığı gibi davranalım. Bizler damarlarında asil Türk kanı taşıyan Büyük Türk millettin temsilcileriyiz.’’ifadelerini dile getirip törende çocukları mutlu ettiler.
 Haber: Semira KONUK

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku