• Diğer

Kültür

Toplum Bilincini Oluşturmak İçin “UYUMA Projesi”

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yerli ve milli yazılımla gerçekleştirdiği “UYUMA Projesi” teknolojik imkanlar aracılığıyla uyuşturucu ile mücadele de vatandaş duyarlılığını oluşturmak amacıyla NARKO-REHBER farkındalık semineri bilgilendirme çalışması yapıldı.

 Toplum Bilincini Oluşturmak İçin “UYUMA Projesi”

Okunma: 605

24 Haziran 2019 19:28
-A

+A

 Toplum Bilincini Oluşturmak İçin “UYUMA Projesi”
   Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yerli ve milli yazılımla gerçekleştirdiği  “UYUMA Projesi” teknolojik imkanlar aracılığıyla uyuşturucu ile mücadele de vatandaş duyarlılığını oluşturmak amacıyla NARKO-REHBER farkındalık semineri bilgilendirme çalışması yapıldı.

   Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü , Çerkeş İlçesi  80.Yıl Cumhuriyet İlk/Ortaokul konferans salonunda İlçeKaymakamı, Muhtarlar, Kamu Kurum ve Kuruluş personelinin katıldığı yaklaşık 110 kişilik gruba Uyuşturucu ile Mücadele (UYUMA Projesi)  ve NARKO-REHBER farkındalık semineri bilgilendirme çalışması yapıldı.

  Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde İçişleri Bakanlığı ilgili birimlerinin katkıları ile hazırlanan Uyuşturucu ile Mücadele Uygulama Politikası, toplumdaki uyuşturucu madde kullanımının ve uyuşturucu bağlantılı suçların önlenmesini ayrıca uyuşturucu maddelerin topluma ve toplum sağlığına verdiği zararların azaltılarak, tedavi ve rehabilitasyon olanaklarının iyileştirilmesinin sağlanmasını amaçlamaktadır.

Yine Uyuşturucu ile etkin mücadele de kolluğun suç ile mücadelesi kadar, toplumumuzun bu konuda bilinçlendirilmesi de kaçınılmazdır. Başta gençler olmak üzere vatandaşların bu konuda bilinçlendirmek amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü’nün tamamen yerli ve milli yazılımla gerçekleştirdiği “UYUMA Projesi” tanıtımı yapıldı.
 Teknolojik imkanlar aracılığıyla uyuşturucu ile mücadele de vatandaş duyarlılığını oluşturmak, toplumsal sorumluluk bilinciyle uygun şekilde ve daha etkin hale getirmek suretiyle kalıcı ve güçlü bir mücadele ortamı oluşturmak amacıyla hazırlanmıştır.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku