• Diğer

Çankırı.

TIR DUALARLA UĞURLANDI!

TIR DUALARLA UĞURLANDI!

25 Ağustos 2021 17:05
-A

+A

TIR DUALARLA UĞURLANDI!

Çankırı Belediyesi, AFAD’ın belirlediği liste doğrultusunda düzenlenen yardım kampanyasına hayırsever Çankırı halkı seferber olup bir çok yardımın toplanmasına olanak sundu. Toplanan yardımlar yola çıktı.

Yakın zamanda yaşanan sel felaketleri ve orman yangınlarının yaşandığı bölgeler zor durumda kaldı.  Yaşanan felaketten ötürü gerek maddi gerekse manevi zorluklarla burun buruna kalan, Karadeniz bölgesi olan Kastamonu Bozkurt gibi sel felaketinin yaşandığı afet bölgelerine ülkenin dört bir yanından yardım kampanyaları aşlatılmış olup toplanan yardımlar sel bölgelerindeki afetzedelere gönderiliyor.

Hayırseverler sessiz kalmadı.
Komşu il olan ve afetin ilk gününden beri bir çok yardımın yapıldığı ve destek çıkıldığı Kastamonu için ‘Çankırı Olarak Bende Varım ‘ yardım kampanyası çerçevesinde Çankırı’nın duyarlı bir çok vatandaşı bu duruma sessiz kalmadı.
Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, bizzat gidip gördüğü ve gördüklerini sunduğu afet bölgesinin tahmin ettiğimizden daha kötü durumda olduğunu ve gerekli bir çok yardıma gerekli birimlerce hazır olduklarını dile getirmişti.
 
Yardım tırı, Belediye hizmet binası önünden dualar eşliğinde yetkililerce uğurlandı.
Çankırı halkı komşusu Kastamonu için seferber oldu. Arama kurtarma araçlarını ve ekiplerini sel felaketinin yaşandığı Kastamonu Bozkurt ilçesine gönderen Çankırı Belediyesi, sel sebebi ile zor günler geçiren komşusu için yardım kampanyası başlattı. Halkın desteği ile hazırlanan insani yardım malzemelerinin yer aldığı yardım tırı, Belediye hizmet binası önünden dualar eşliğinde uğurlandı.
 
Kastamonu'nun Bozkurt ilçesine yardımlar gönderildi.
Çankırı Belediyesi, AFAD’ın belirlediği liste doğrultusunda yardım kampanyası düzenledi. Hayırsever Çankırı halkının seferber olduğu kampanya kapsamında toplanan gıda malzemeleri, konserve ürünleri, su, kullanılmamış (etiketli-sıfır)  giysiler ve ayakkabılar, çocuk ve hasta bezleri, çocuk maması ve battaniyeler sel felaketinden zarar gören vatandaşlara ulaştırılmak üzere Kastamonu'nun Bozkurt ilçesine gönderildi. Yardım tırı, Belediye Hizmet Binası önünden Belediye Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları, birim müdürleri tarafından dualar eşliğinde uğurlandı.
 
 
Yardım kampanyasına katılan hayırseverlere teşekkür edildi.
Geçtiğimiz hafta sel bölgesine giden Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Çankırı halkının sel felaketinde zarar gören kardeşleri için geçmiş olsun dileklerini iletmişti. Esen, ayrıca, yardım kampanyasına katılan hayırsever vatandaşlara da mesaj ile bilgi vererek
teşekkür etti.

Haber: Semira KONUK
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku