• Diğer

Spor

Tesisleşmede Çankırı Geri Planda

Yaren evinde basın mensupları ile iftar yemeğinde bir araya gelen Gençlik ve Spor İl Müdürü Ekrem Gerginci, bazı konularda görüş alışverişinde bulunurken, yapılan çalışmalar hakkında da bilgi verdi.

Tesisleşmede Çankırı Geri Planda

Okunma: 2182

30 Mayıs 2019 16:04
-A

+A


 
 Yaren evinde basın mensupları ile iftar yemeğinde bir araya gelen Gençlik ve Spor İl Müdürü Ekrem Gerginci, bazı konularda görüş alışverişinde bulunurken, yapılan çalışmalar hakkında da bilgi verdi.
 
 Bazı İlçe ve KYK yöneticilerinin katıldığı iftar yemeğinde Gerginci, okullarda spor kulüplerinin kurulacağının altını çizerken “Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde okullarda spor kulüpleri kurularak kulüplere kurum olarak malzeme yardımı, okul salonlarının bakım ve onarımları yapılacak” ifadelerini kullandı.
 
  Tesisleşme açısından Çankırı’nın diğer illerden geri kaldığını belirten Gerginci;  “Orhan Saka Spor Salonu tam manasıyla randıman vermiyor, birçok sorun var. En önemli sorun da ısıtma problemi.  Salonun kesin kabulü yapılmadığı için sıkıntılar yaşanıyor. Kesin kabul için firmayı bulamıyoruz. Aynı firma 3-4 İl’e daha bu tipte salon yapmış, oralarda sorun yok. Maalesef bizim burada var. Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonuna mutlaka bakım ve onarım yapılmalı. Salon çok eski. Artık zemindeki parkeler ömrünü doldurduğu için yerinden çıkıyor. Zeminin acilen değişmesi lazım, çünkü her hangi bir müsabaka ya da antrenmanda ciddi bir sakatlık yaşanabilir. Geçen bir antrenmanda yere vurulan topla birlikte parke de fırladı. Bu konuda gerekli yazışmaları yaptık” şeklinde konuştu.
 
 Gerginci, Millet Bahçesi projesini direk Cumhurbaşkanlığı’nın takip ettiğini belirterek; “Belediyeye Millet Bahçesi’nin nereye yapılması konusunda görüş sordu. Çankırı Belediyesi de millet bahçesi olarak burayı gösterdi. Millet Bahçesi demek, buradaki tesislerin tamamen ortadan kaldırılması anlamına gelmiyor" diye konuştu.
Gençlik ve Spor İl Müdürü Ekrem Gerginci, Çankırı’da yıllardır yaşanan yüzme havuzu problemine çözüm bulmak için çalışmaların devam ettiğini, 2018 yatırım programına alınmasına rağmen ekonomik nedenlerle ertelendiğini belirterek “Havuzumuzun projesi tamamlandı. Önümüzdeki süre içerisinde inşallah ihale aşamasına gelecek. İhalesi bittikten sonra tekrar eski yerinde havuzumuzu yapmayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.
 29 Haziran’da resmi açılışı yapılacak olan “Yaz Spor Okulları”na kayıtların başladığını söyleyen Gerginci, yüzme hariç tüm branşlara yer vermek arzusunda olduklarını ifade etti.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku