• Diğer

Eğitim

Teknoloji ile Matematik Öğretiyorum

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 2018 çağrı döneminde kabul edilen "Teknolojiyle Matematik Öğretiyorum" projesi kapsamında gerçekleştirilmesi planlanan 3 yurtdışı faaliyetin ilki Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de, ikinci hareketliliği Hollanda'nın Amsterdam şehrinde gerçekleştirmişti. Sıra şimdi de Almanya’ya geldi.

Teknoloji ile Matematik Öğretiyorum

Okunma: 919

23 Mayıs 2019 09:38
-A

+A

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 2018 çağrı döneminde kabul edilen "Teknolojiyle Matematik Öğretiyorum" projesi kapsamında gerçekleştirilmesi planlanan 3 yurtdışı faaliyetin ilki Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de, ikinci hareketliliği Hollanda'nın Amsterdam şehrinde gerçekleştirmişti. Sıra şimdi de Almanya’ya geldi.
 
            Projenin üçüncü yurtdışı faaliyeti olan iş başı gözlem çalışmalarını yapmak üzere Muazzez Ser-VedAmaratoğlu Ortaokulu, Hazım Dağlı Ortaokulu ve Atatürk Ortaokulu’ndan 13 öğretmen ve idareci iş başı gözlem ve eğitim faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere Almanya'nın Köln şehrine gitti. 
 
            Proje katılımcıları Almanya'da Albert-SchweitzerRealschule'yi ziyaret ederek derslere girdi ve Almanya Eğitim Sistemini uygulamalı olarak görüp matematik öğretiminde kullanılan farklı materyalleri tanıdı. Verilecek eğitimle Almanya Eğitim sistemi hakkında detaylı bilgi sahibi olacak ve kültürel ziyaretlerde bulunacak. 
 
            Öğretmenler, faaliyet süresi boyunca aldığı kayıtlarla bir kısa film oluşturacak, hem Finlandiya hem de Hollanda’da hem de Almanya'da edindiği materyalleri bir araya getirerek materyal havuzu oluşturmaya devam ederek Çankırı’da ve Türkiye’de herkesin kullanımına sunacaklar.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku