• Diğer

Siyaset

TBP Çankırı İl Başkanlığı Toplantısı Yapıldı

Türk Birliği Partisi Çankırı İl Başkanlığı ilk toplantısını, Parti Genel Başkan Yardımcısı Osman Akgül’ün katılımı ile gerçekleştirdi.

TBP Çankırı İl Başkanlığı Toplantısı Yapıldı

Okunma: 4737

15 Temmuz 2019 16:33
-A

+A

TBP Çankırı İl Başkanlığı Toplantısı Yapıldı
Türk Birliği Partisi Çankırı İl Başkanlığı ilk toplantısını, Parti Genel Başkan Yardımcısı Osman Akgül’ün katılımı ile gerçekleştirdi.
Kuruculuğunu Hurşit Yiğit’in üstlendiği Türk Birliği Partisi, 81 ilde teşkilatlanmayı amaçlayan parti, 36 il, 365 ilçede teşkilatını kurdu. Türk Birliği Partisi Çankırı İl Başkanlığı tarafından organize edilen toplantıya Türk Birliği Partisi Genel Başkan Yardımcısı Osman Akgül, Çankırı teşkilatı ile bir araya gelerek göstermiş oldukları özveriden dolayı teşekkürlerini iletti.
Türk Birliği Partisi Genel Başkan Yardımcısı Osman Akgül, yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Antalya’da ateşlediğimiz bu kıvılcım, bu meşale şuan Türkiye’de 36 ilde yanmaya başladı. 635 ilçede şuan Türk Birliği Partisi konuşuluyor. 31 Mart yerel seçimlerinde biz bu partiye dahil olduktan sonra 1 ille başladık, 36 ile çıktık. Önümüzde ki süreç şu şekilde işleyecek, seçime girebilme il sayımız olarak 42 ilde teşkilatlanmamız gerekiyor. Biz il başkanlarımızı, il başkan yardımcılarımızın, ilçe başkan ve yardımcılarımızı hazırladıktan sonra geriye teşkilatlanma kalmıştır. Teşkilatlanmakta il başkanının asli görevidir. Gün 24  saat partimiz için elimizden geldiğince uğraşacağız. Başkanlarımıza ve yardımcılarına çok büyük görev düşüyor. 9 bölgemiz var. Bu bölgelerimize de teşkilat başkan yardımcısı verdik. İç Anadolu Bölgesinin Teşkilat Başkanı Burhan Dönmez’dir. Çankırı’da dahil İç Anadolu Bölgesiyle bizzat ilgilenecektir. Çankırı benim için çok önemli bir il bunu belirtmek isterim. Ben Ankara Kalecikliyim, ben oradan bağırsam sizler duyarsınız. Ben burayı da baba yadigarı olarak görüyorum. Aynı toprakların insanlarıyız. Birbirimize destek olmalıyız. Çankırılılarda benim için çok kıymetli, hemşerim dediğimde doğru söylemiş olurum. Çankırı özel ve önemlidir. “
Çankırı’nın gelişme gösteremediğinin altını çizen Akgül, mevcut milletvekillerini eleştirerek, gelişememe sebeplerini şöyle sıraladı:
“Çankırı milletvekili ile gelişir. Çankırı’da ki milletvekili Çankırı’ya sahip çıkarsa gelişir. Ankara’da yaşayan, çocuklarını orda okutan bir milletvekilinin Çankırı’ya ne faydası vardır. Burada sorunu tespit etmeyen sorunları yaşamayan insan nasıl anlayacak Çankırı’yı… Çankırı’nın Tuz Mağarası var, peki neden bir turist gelmiyor, neden Çankırı gelişemiyor. Ellerinde ki değerleri kullanamayandan milletvekili mi olur. Çankırı’ya katkımız olacak, Çankırı’yı nasıl geliştirebiliriz diye düşünmeliyiz. Elimizden gelen gayreti göstermeliyiz.”
 
Türk Birliği Partisi Genel Başkan Yardımcısı Osman Akgül konuşmasının ardından Çankırı Parti teşkilatına plaket takdimi yaparak, hayırlı olsun temennilerinde bulundu.


Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
hurşit yiğit 17 Temmuz 2019 09:54

ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN HEOİNİZİDE TEBRİK EDİYOR GÖZLERİNİZDEN ÖPÜYORUM.

Cevapla
HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku