• Diğer

Gündem

Su Ürünleri Korunmaya Çalışılıyor

Çankırı genelinde su ürünleri avcılığı ve kontrolleri bilgilendirme toplantıları yapılıyor.

Su Ürünleri Korunmaya Çalışılıyor

Okunma: 383

3 Ekim 2019 16:46
-A

+A

Su Ürünleri Korunmaya Çalışılıyor

Çankırı genelinde su ürünleri avcılığı ve kontrolleri bilgilendirme toplantıları yapılıyor.

Çankırı’da bulunan içsular da su ürünleri avcılığının durumu ve su ürünleri kontrolleri ile ilgili olarak İl ve İlçe Jandarma Komutanlıklarımızda görevli personeller bilgilendirildi.
Çankırı Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nde görevli konu uzmanları tarafından, su ürünlerimizin korunması ile ilgili kontrollerde ortak sorumluluğa sahip kolluk kuvvetleri ile, Çankırı içsularında yapılan ve yapılacak olan kontroller ile Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığının Düzenlenmesi Hakkında Tebliğ hükümleri hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Çankırı Merkez ve 11 İlçede İlçe Jandarma Komutanlıkların da gerçekleştirilen toplantılarda, tebliğde geçen hükümler, uygun olmayan istihsal vasıtaları, bölge, zaman, tür ve büyüklük yasakları, alıkonulabilir miktarlar değerlendirilmiş olup, ortak denetim ve kontrol planlamaları yapılarak kurumlar arası koordinasyon sağlanmıştır.
Çankırı Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından “Kolluk kuvvetlerimize, İlimizin emniyet ve asayişi ile kamu düzeninin korunmasının sağlanmasının yanında su ürünlerimizin korunması noktasında yapılan ve yapılacak kontrollerdeki özverili çalışmaları için teşekkür ederiz” denildi.
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku