• Diğer

Çankırı.

Sonbaharla Süslenen Fotoğraflar Sergindi!

Sonbaharla Süslenen Fotoğraflar Sergindi!

9 Aralık 2021 09:39
-A

+A

Sonbaharla Süslenen Fotoğraflar Sergindi!

Çankırı’da ‘’Sonbaharda Çankırı ve Kitap’’ temalı fotoğraf yarışmasında kazananlara hediyeleri takdim edilmekle beraber katılımcıların fotoğrafları ziyaretçilerin huzuruna sunuldu.
Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘’Yarenler Okuyor Projesi’’ kapsamında düzenlenen ‘’Sonbaharda Çankırı ve Kitap’’ temalı fotoğraf yarışmasında katılımcılar tarafından gönderilen eserler Çankırı Yunus AVM’de düzenlenen fotoğraf sergisinde sergilendi.
Fotoğraf sergisine Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Çankırı Şabanözü İlçe Belediye Başkanı Faik Özcan, STK üyeleri,  Parti Temsilcileriyle üyeleri ve ziyaretçiler katılım sağladı.

157 katılımcı tarafından 273 fotoğraf!
Düzenlenen ‘’Sonbaharda Çankırı ve Kitap’’ temalı fotoğraf yarışmasına 157 katılımcı tarafından 273 fotoğraf jüri üyelerince üç kategoride değerlendirmeye alındı. Bu kategoriler Çankırı ortaokul ve lise öğrencileri, Çankırı’daki öğretmenler ve Çankırı halkı olarak belirlendi. Belirlenen bu kategoriler doğrultusunda öğrenciler arasında Eldivan Hasan Onat Çok Programlı Anadolu Lisesinden ‘’İkra’’ isimli fotoğrafı ile Adem Sert, Çankırı Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulundan ‘’Yapraklar ve Kitaplar Huzur’’ isimli fotoğrafı ile Hafsa Zümra Yavuz ve Eldivan Hasan Onat Çok Programlı Anadolu Lisesinden ise ‘’Her Yaprağın Çiçeğe Dönüştüğü Mevsimdir Sonbahar’’isimli fotoğraf çalışması ile Nisanur Çakıcı oldu. Öğrencilerin ödülleri Çankırı Valisi Abdullah Ayaz tarafından takdim edildi.
 
Yarışmaya katılan öğretmenler arasında dereceye girip ödül alamaya hak kazanan öğretmenler ise Şehit Mehmet Ata Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ‘’Günbatında Kitap Keyfi’’ isimli fotoğrafı ile Ebru Değirmenci ile ’’ Sonbahar ve Kitap’’ isimli fotoğrafı ile Nedret Selvi, Kızılırmak Anaokulu Öğretmeni ‘’Kitabımdaki Yaprak’’ isimli fotoğrafı ile Merve Metin oldu. Öğretmenlere ödülleri Çankırı Şabanözü İlçe Belediye Başkanı Faik Özcan tarafından takdim edildi.

Yarışmaya katılan halk kategorisinde ise ödül almaya hak kazanan  ‘’Çocuğumuz’’ isimli fotoğrafı ile Fatma Özcan, ‘’Kitap ve Zaman’’ isimli fotoğrafı ile Nurcan Gök, ‘’Minik Koza’’isimli fotoğrafı ile Mustafa Aytaç ödül almaya hak kazandı. Halk kategorisinde ödül alamaya hak kazananlara ise ödülleri Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk tarafından takdim edildi.
Hediye takdiminin ardından açılışı yapılan fotoğraf sergisine yoğun ilgi gösterildi.
Haber:Semira KONUK
 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Kuran Kursuna İlgisizlik!

Kuran Kursuna İlgisizlik!

09:50 - 23 Aralık 2021

Korkuluklar Yenileniyor!

Korkuluklar Yenileniyor!

09:47 - 23 Aralık 2021

ÇAKÜ’de Konferans Düzenlendi!

ÇAKÜ’de Konferans Düzenlendi!

09:46 - 23 Aralık 2021

Ilgaz’da Örnek Etkinlik!

Ilgaz’da Örnek Etkinlik!

09:43 - 23 Aralık 2021

Yıldıztepe Sezona Başlıyor!

Yıldıztepe Sezona Başlıyor!

10:12 - 22 Aralık 2021

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku