• Diğer

Çankırı.

Somalili Öğrencilere Mezuniyet Töreni!

Somalili Öğrencilere Mezuniyet Töreni!

29 Ağustos 2021 11:10
-A

+A

Somalili Öğrencilere Mezuniyet Töreni!
 
Çankırı Şehit Seyit Saraç Özel Harekat Polis Eğitim Merkezinde eğitimlerini tamamlanan, Somali Kadın Temel Özel Harekat Polis Eğitimi düzenlenen mezuniyet töreni ile diplomaları verildi.
 Çankırı Şehit Seyit Saraç Özel Harekat Polis Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen Somali Kadın Temel Özel Harekat Polis Eğitimi Mezuniyet Törenine Vali Abdullah AYAZ’da katıldı.

Törene Vali AYAZ'ın yanı sıra Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Erhan GÜLVEREN, Somali Emniyet Genel Müdürü Abdi Hasan Muhammed, Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Başkanı Selami TÜRKER, Emniyet Genel Müdürlüğü Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Volkan İMİŞÇİ, Çankırı İl Emniyet Müdürü Yılmaz DELEN, Çankırı Şehit Seyit Saraç Özel Harekat Polis Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet ÖZGE ve diğer yetkililer katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşının ve Somali Milli Marşının okunmasıyla başlayan törende Çankırı Şehit Seyit Saraç Özel Harekat Polis Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet ÖZGE, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Erhan GÜLVEREN, Somali Emniyet Genel Müdürü Abdi Hasan Muhammed ve Vali Abdullah AYAZ birer konuşma yaptılar.

Törende yaptığı konuşmasında Bakanlık ve Emniyet Genel Müdürlüğü uluslararası alanda gerçekleştirilen önemli işbirliğinin güvenlik alanında olduğunu ifade eden Vali AYAZ, Emniyet Genel Müdürlüğünün bu konuda yüksek bir kapasiteye sahip olduğuna dikkat çekti.
Güvenlik çerçevesinde yapılan iş birliği memnuniyet getirdi.
Özellikle gönül coğrafyasında yer alan, kardeş ülke denilen ülkelerle bu alanda işbirliğinin devam ettiğini vurgulayan Vali Abdullah AYAZ şunları söyledi: "Çankırı'da da bu işbirliğinin güzel bir örneğini görmekten dolayı mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum.
Daha önce ben de Bakanlığımızda görevli iken bu işbirliğini geliştirmek adına Somali'yi ziyaret etmiştim. Verilen çabaların sonuçlarını burada görmek bizleri memnun etmektedir.
Kursiyerlere görevlerini layıkıyla yerine getirme temennisinde bulunuldu.
Umudumuz burada eğitim alan, bundan önce ve bundan sonra eğitim alacak kursiyerler de ülkelerine en iyi şekilde hizmet edecekler. Yine umudumuz ve duamız odur ki hem Türkiye hem Somali bugün olduğundan çok daha iyi bir durumda gelecekte de yine el ele yeni işbirlikleri gerçekleştireceklerdir.
Bu işbirliğinin somutlaşmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kursiyerlerimizi tebrik ediyor ve yeni kursiyerleri ilimizde misafir etmekten mutluluk duyacağımızı ifade ediyorum."

Konuşmaların ardından eğitim süresini başarı bir şekilde tamamlayan kursiyerlere diplomaları protokol üyeleri tarafından verildi.
Haber: Semira KONUK

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku