• Diğer

Çankırı.

Soğanlı Çayında Çevre Felaketi!

Soğanlı Çayında Çevre Felaketi!

28 Kasım 2021 16:11
-A

+A

Soğanlı Çayında Çevre Felaketi!

Çankırı’nın Bayramören İlçesi’nde akmakta olan Soğanlı çayının kirliliğine yönelik tepkiler büyüyor.

Çankırı’nın Bayramören İlçesi’nde akmakta olan birçok canlının hayatının devamlılığını sağlamasına olanak sağlayan Soğanlı çayı çevre kirliliği ile devamlılığını sağlama mücadelesi veriyor. Bayramören İlçesi’nin sesi platformu sorumlusu olan Okan Sütcüoğlu Soğanlı çayının yaşadığı felakete yönelik şu açıklamaları yaptı;’’Bayramören’in sesi platformu olarak aylar önce Bayramören ilçemizden akmakta olan Soğanlı çayında bir çevre kirliliği yaşandığından bahsetmiştik.
 Birçok kez hem insan hem çevre sağlığını olumsuz yönde etkileyen çayımızla ilgili olarak birçok kurumumuzu uyarmıştık. Bunun sonucunda sudan numune örnekleri de alınmıştı ancak devamı gelmediği için kirlilik artarak devam etmiştir.’’dedi.
Sütçüoğlu bir zamanlar suyun içilebilir vaziyette olduğunu ancak yaşanan kirlilik sonucu çayın çok kirlendiğini ifade etti.

Su fakiri ülkede kaynaklar yok oluyor!
Sütçüoğlu sözlerine şunları da ekleyerek devam etti;’’Soğanlı çayı şuanda yok olmak üzere bizleri takip eden değerli köylülerimizin çekmiş olduğu video ve görüntülerde çevre katliamının görüntüleri gün yüzüne çıkmıştır. Çankırı İli Bayramören İlçesi Yusufoğlu köyüne bağlı kıyam ve kışla mahallelerimizin önünden geçmekte olan bölgede bu kirliliği gören ilçe sakinlerimiz durumu hem resim ve hem video şeklinde tespit ederek bizlere ulaştırmışlardır. Su fakiri olan ülkemizde elimizde bulunan kaynaklarında yok olması hem ülkemiz hem de şehrimiz için olumsuz bir durum içerecektir.’’ Dedi.
 
Sütçüoğlu yetkilileri göreve davet etti!
Sütçüoğlu;’’ Bizler Bayramören sevdalısı olan çevre sakinleri olarak bu durumun bir an önce tespit edilerek bu kirliliğe sebebiyet veren noktaların tespit edilmesini bekliyoruz yoksa uğruna mücadele edebileceğimiz bir akarsuyumuz maalesef olmayacaktır. Aşikâr bir şekilde balık ölümlerinin meydana geldiği Soğanlı çayında birçok canlı türü de yok olmuş durumdadır. İlçemize ekolojik yönden değer katan akarsuyumuzun eski günlerine dönmesi için yetkilileri göreve davet ediyoruz.’’ Diyerek yetkililere seslendi.
Haber Merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Kuran Kursuna İlgisizlik!

Kuran Kursuna İlgisizlik!

09:50 - 23 Aralık 2021

Korkuluklar Yenileniyor!

Korkuluklar Yenileniyor!

09:47 - 23 Aralık 2021

ÇAKÜ’de Konferans Düzenlendi!

ÇAKÜ’de Konferans Düzenlendi!

09:46 - 23 Aralık 2021

Ilgaz’da Örnek Etkinlik!

Ilgaz’da Örnek Etkinlik!

09:43 - 23 Aralık 2021

Yıldıztepe Sezona Başlıyor!

Yıldıztepe Sezona Başlıyor!

10:12 - 22 Aralık 2021

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku