• Diğer

Kültür

Skor 4-1 ama Dostluk Kazandı

Orta İlçesinde sağlıklı bir yaşam için beden eğitimi ve spor faaliyetlerine katılımın sağlanması amacıyla “Koşabiliyorken Koş” projesi kapsamında Orta Kaymakamlığı ile Şabanözü Kaymakamlığı arasında Dostluk Futbol Müsabakası yapıldı.

Skor 4-1 ama Dostluk Kazandı

Okunma: 685

24 Eylül 2019 15:06
-A

+A

Skor 4-1 ama Dostluk Kazandı

Orta  İlçesinde  sağlıklı bir yaşam için beden eğitimi ve spor faaliyetlerine katılımın sağlanması amacıyla “Koşabiliyorken Koş” projesi kapsamında Orta Kaymakamlığı ile Şabanözü Kaymakamlığı arasında Dostluk Futbol Müsabakası yapıldı.
 
Sporun geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması, lisanslı sporcu ve spor kulübü sayısının artırılması, her yaştan bireyin, spora teşvik edilmesi amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında  Orta Kaymakamlığı  ve Şabanözü Kaymakamlığı kurum çalışanlarının katılımı ile gerçekleştirilen dostluk futbol müsabakası İlçe stadında büyük bir heyecanla oynandı.
 
Müsabakaya Orta Kaymakamı Cihat Abukan, Şabanözü  Kaymakamı Ferhat Altay, Şabanözü Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Doğan, Cumhuriyet Savcısı Muhammed Eymen Levent ile daire amirleri ve personeller katıldı.
 
Dostluk Futbol Müsabakasında heyecanlı ve çekişmeli mücadelenin sonunda ev sahipliğini yapan Orta Kaymakamlığı 4-1 kazandı.
 
Dostluk ve Fair-Play içerisine geçen müsabaka da Orta Kaymakamı Cihat Abukan 3 Gol atarak , hat-trick yaptı.
 
Müsabaka sonunda da Orta Kaymakamı Cihat Abukan  Dostluk Futbol Müsabakasına katılım sağlayan Şabanözü  Kaymakamı Ferhat Altay’ a, Şabanözü Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Doğan, Cumhuriyet Savcısı Muhammed Eymen Levent ve  kurum personellerine teşekkür ederek günün anısına Şabanözü  Kaymakamı Ferhat Altay’a kupa takdim etti.
 
Orta Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Çınar  ;
 “ İlçemizde  Sporun Geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması, her yaştan vatandaşımızın sağlıklı bir yaşam için spor faaliyetlerine katılımın sağlanması amacıyla hayata geçirilen “Koşabiliyorken Koş” projesi kapsamında Orta Kaymakamlığı öncülüğünde Şabanözü Kaymakamlığı ile birlikte gerçekleştirilen dostluk futbol müsabakası, her iki ilçede çalışan kurum personelinin kaynaşması ve spor yapmanın gerekliliğinin anlatılması açısından örnek teşkil edecek anlamlı, heyecanlı ve amacına uygun geçti. Spor faaliyetlerine katılımın en yüksek düzeyde sağlanması adına hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen Dostluk Futbol müsabakanın yapılmasını sağlayan Orta Kaymakamı Cihat Abukan ‘a Organizasyona katılım Sağlayan Şabanözü  Kaymakamı Ferhat Altay’ a, Şabanözü Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Doğan’a, Cumhuriyet Savcısı Muhammed Eymen Levent’e ve  kurum personellerine çok teşekkür ederim” diye konuştu.

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku