• Diğer

Kültür

Sincan Çankırılılar Derneği'nin ‘Çankırı Turu’

Yaz etkinlikleri kapsamında Ankara Sincan’dan Çankırı’ya günü birlik tur düzenleyen Sincan Çankırılılar Derneği, şehrin tarihi ve kültürel mekânlarını ziyaret edecekler.

Sincan Çankırılılar Derneği'nin ‘Çankırı Turu’

Okunma: 1396

21 Temmuz 2019 15:02
-A

+A

Sincan Çankırılılar Derneği'nin‘Çankırı Turu’
 
Yaz etkinlikleri kapsamında 21.07.2019 Pazar Ankara Sincan’dan Çankırı’ya günü birlik tur düzenleyen Sincan Çankırılılar Derneği, şehrin tarihi ve kültürel mekânlarını ziyaret edecekler.
 
 Çankırılı olup da Çankırı’yı görmemiş dernek üyeleri otobüslerle Çankırı’ya gelecekler. Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in ev sahipliğin de belediyenin rehberliğinde kültür gezisi yapılacak.
 
Gezilecek yerlerin başında gelen, Türkiye'nin en büyük, Dünya'nın sayılı tarihi Tuz Mağarası içerisindeki kristal kaya tuzu örnekleriyle, doğa harikası mağaralarda ki galeriler ziyaret edilecektir.
 
Yaklaşık 100 yıl önce kullanılmış tuz arabası, bu arabayı çeken 100 yaşından büyük eşek, fenerler, kazma, kürek, eski vagonları görme şansı elde edilecektir. Tuz mağarası gezisinden sonra Çankırı merkeze gelinerek, Kale ve Hıdırlık tepesinden Çankırı’nın güzelliği yukarıdan kuşbakışı seyredilecek.
 
Danişmend kumandanlarından Emir Karatekin’in türbesi ziyareti ile Taş Mescit, Büyük Cami, Çivitçioğlu Medresesi Buğday Pazarı Medresesi, Çankırı Müzesi,  Çankırı Araştırma Merkezi, Ferit Akalın Radyo Müzesi gezilerek, şehrin tarihi ve turistik değerleri gözlemlenecek.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku