• Diğer

Kültür

ŞİİR SOFRASI SEZON AÇILIŞI

Etimesgut ilçe Belediyesi bünyesinde işletilen Eryaman Semti’nde bulunan Atatürk Emekliler Konağı kültürel etkinliklerinin yeni sezonda da hizmet vermeye devam edecek.

ŞİİR SOFRASI SEZON AÇILIŞI

Okunma: 327

8 Ekim 2019 14:16
-A

+A

ŞİİR SOFRASI SEZON AÇILIŞI
 
Etimesgut ilçe Belediyesi bünyesinde işletilen Eryaman Semti’nde bulunan Atatürk Emekliler Konağı kültürel etkinliklerinin yeni sezonda da hizmet vermeye devam edecek.
Tesis Müdürü Murat Demirhan, girişimci ruhu ile destek verdiği guruplar yine kendi günlerinde programlarını gerçekleştireceklerdir.
Atatürk Emekli Konağı'nın 3 önemli etkinliğe ev sahipliği yapacağı guruplar ise Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği ve Şiir Sofrası.  Şiir Sofrası Dostları yeni sezona hazırlandı ve görkemli bir açılışla şair ve şiir severlerle buluştu.
 
Ankara’nın örnek ve öncü yerleşim yerleri arasında ilk sırayı alan Etimesgut İlçesi’nin Eryaman Semti’nde Atatürk Emekliler Konağında dört yıldan beri sosyal ve kültürel etkinliklere sezon tatili nedeni ile Mayıs ayı başında ara verilmişti. Beş aylık süreden sonra 2019-2020 sezonunun başlatılması için, Tesis Müdürü Murat Demirhan organizesiyle tesiste faaliyet gösteren gurup başkanlarıyla yaptığı istişare sonucu 21 Eylül 2019 günü bir açılış programı düzenlendi.
Bu programa büyük bir katılım içerisinde Etimesgut Belediyesi’nin halkın hizmetine sunduğu tüm tesislerden sorumlu Başkan Yardımcısı Cemal Satılmış, Belediye Meclis üyesi Cennet Özcan, Göktürk Aile Yaşam Merkezi Müdürü Mustafa Kaya, Atakent Aile Yaşam Merkezi Müdiresi Arzu Can ile teşkilat kadın kollarının katılımlarıyla başlatılan etkinliklerin açılış konuşmasını yapan tesis müdürünün, Belediye Başkanı Enver Demirel’in gruplara başarı mesajı ile selam ve iyi dileklerini ileterek sevginin, saygının, dostluğun toplandığı bu mekânda, bundan böyle gurupların hafta içi faaliyetlerinin sürdürülmesi startını vermişti.
 
Bu guruplar içerisinde Sincan Çankırılılar Derneği Başkanı Necati Ülker’inde yer aldığı Atatürk Emekliler Konağı’nda dört yıldan beri faaliyet gösteren şiir sofrasının kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Atasoy nezdinde edebiyatın şiir dalına sahip çıkan ozanlar şairler ve yazarların eşliğinde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
 
Dünya Ozanlar, Şairler, Derneği Başkanı Yakup Temeli ile Aşık Selahattin Dündar’ın katılımlarıyla 26 Eylül 2019 günü 2019-2020 sezonunu açılış konuşmasını yapan Başkan İbrahim Atasoy, “Geçmiş dönemlerde olduğu gibi sevginin, saygının, dostluğun, dayanışmanın, var olduğu Şiir Sofrası’nın daha lezzetli olabilmesi için diyorum ki, Şiir Sofrası gönüllülük esasına dayanan, hiç karşılık beklemeden ve gönül kapıları herkese açık olan insanların meydana getirdiği, şiir severlerin, dostların kaynaştığı, hoşgörünün oluştuğu ve sadece yaşlı kişiler değil, aynı zamanda engelli kardeşlerimize de kapılarımız ve gönüllerimiz açıktır” dedi.
 
Atasoy, Kırmadan, kırılmadan, birlik ve beraberliğin devamını edebiyat ilkelerine daha önem gösterilmesini söyleyerek yine her hafta perşembe günleri, saat 14 de faaliyetin devam edeceği startını verdi.
 
Bu sırada daima bu gurubun içerisinde yer alan üstün hizmet aşkıyla görev yapan tesis müdürüne mikrofonu verdiğinde “Bugüne kadar yaptığınız etkinlikleri, taktirle karşılıyorum. Bu samimi atmosfer içinde bundan böyle daha iyi programlara imza atacağınıza inanıyorum, demesi üzerine alkış tufanı koptu.Şiirler, koşmalar, atışmalarla program kendi akışı içinde devam etti.
 
          Haber: Necati ÜLKER/Ankara
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku