• Diğer

Gündem

ŞİDDETLİ RÜZGÂR AĞAÇ DEVİRDİ

Çankırı'da öğle saatlerinde başlayan şiddetli rüzgâr ve yağmur vatandaşları olumsuz etkiledi. Şiddetli rüzgârın etkisiyle park halindeki bir otomobilin üzerine ise ağaç devrildi.

ŞİDDETLİ RÜZGÂR AĞAÇ DEVİRDİ

Okunma: 207

12 Temmuz 2019 16:19
-A

+A

ŞİDDETLİ RÜZGÂR AĞAÇ DEVİRDİ
Çankırı'da öğle saatlerinde başlayan şiddetli rüzgâr ve yağmur vatandaşları olumsuz etkiledi.  Şiddetli rüzgârın etkisiyle park halindeki bir otomobilin üzerine ise ağaç devrildi.
Çankırı'da etkili olan şiddetli rüzgâr ve yağmur vatandaşlara zor anlar yaşattı. Öğle saatlerinde başlayan yağmurunda etkili olduğu şiddetli rüzgâr hayatı kısa süreliğine de olsa olumsuz etkiledi.
Abdulhalik Renda Mahallesi’nde park halindeki bir otomobilin üzerine şiddetli rüzgarın etkisiyle ağaç devrildi. Devrilen ağaç kaldırıldı. Aracın içerisinde kimsenin olmaması olası bir can kaybını önlerken, araçta maddi hasar meydana geldi.
Meteoroloji 9. Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre;
 Rüzgârın İç Anadolu (Kırıkkale, Çankırı) ile Batı Karadeniz’de önceleri güney ve batı zamanla kuzey ve batı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (50 – 80 km/saat) esmesi beklendiğini haberimizde yer vererek dikkatli olunması gerektiği uyarısında bulunmuştuk.
Vatandaşların, kuvvetli rüzgâr ve fırtınanın yol açabileceği, ağaç ve direklerin devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir. Hava sıcaklığının hafta sonuna kadar bölge genelinde hissedilir derecede (5 – 9 derece) azalacağı da tahmin ediliyor.

 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku