• Diğer

Çankırı.

Şehitlerin Kabirlerinde Bayraklar Yükseldi!

Şehitlerin Kabirlerinde Bayraklar Yükseldi!

18 Kasım 2021 09:48
-A

+A

Şehitlerin Kabirlerinde Bayraklar Yükseldi!
 
Çankırı Terörle Mücadele ve Vazife Kahramanları Derneği şehit kabirlerinin başında bayrak direği bulunmayan kabirlerin başına bayrak direği dikmeye devam ediyor.
 
 
Çankırı Terörle Mücadele ve Vazife Kahramanları Derneği Çankırı’nın Çerkeş İlçesi’ne bağlı Aliözü köyünde kabri bulunan Şehit Recep Yemişenözü’nün ve Çerkeş İlçesi’nin merkezinde bulunan Köyüstü mezarlığındaki Şehit Gürhan Gönültaş’ın kabrinin başına bayrak dikildi.
 
Çankırı Terörle Mücadele ve Vazife Kahramanları Derneği Başkanı Şenol Bayram şu açıklamaları yaptı;’’ Terörle Mücadele ve Vazife Kahramanları Derneği Çankırı şubesi olarak elimizde bulunan ve kabirleri başında bayrak direği bulunmayan, şehitlerimizi tespit etmiştik. Sırasıyla şehitlerimizin boşuna değerli destekçilerimizin de katkısıyla bayrak direği dikmeye devam ediyoruz.’’dedi
 
‘’Şehitlerimizin kabrinin başına şanlı bayrağımızı dikmenin gururunu yaşadık.’’
Bayram sözlerine şunları ekleyerek devam etti; ‘’Bu haftaki ziyaretlerimizde Çerkeş ilçemiz Aliözü Köyü nüfusuna kayıtlı ve 1999 yılında şehit olan Recep Yemişenözü’nün kabri başına şanlı bayrağımızın dikimini gerçekleştirdik. Bizlere destek olan ÇANDEF Anadolu bölge sorumlusu ve Aliözü Köyü Derneği Başkanı Önder Tozan bey'e vermiş olduğu desteklerinden ötürü teşekkür ediyoruz. Çerkeş ilçemiz merkezinde bulunan Köyüstü mezarlığında yatan kıymetli şehidimiz Gürhan Gönültaş'ı ziyaret ederek kabri başına şanlı bayrağımızı dikmenin gururunu yaşadık.  Şehidimiz 1994 yılında şehit olmuştu ve o günden bugüne dek başında uğruna can verdiği bir bayrak direği ve bayrağı maalesef yoktu bizler dernek olarak bu 2 şehidimizin başına şanlı bayrağımızı diktik.  İlimiz içerisinde yatmakta olan ve kabri başında bayrak direği bulunmayan birçok şehidimiz var.
 
‘’Şehitlerimizi de şanlı bayrağımız ile buluşturmaya devam edeceğiz.’’
 Çalışmalarımızla beraber inşallah o şehitlerimizi de şanlı bayrağımız ile buluşturmaya devam edeceğiz.  Bizler yapmış olduğumuz faaliyetlerimiz de sadece Allah'ın rızasını gözeterek ve şehit aileleri ve gazilerimizin duasını bekleyerek İnşallah faaliyetlerimizi yapıyoruz. Destek olan herkese teşekkür ediyoruz amacımız Çankırı’mızda milliyetçiliğimizin ve vatan sevgimizi herkese aşılamak ve şehit ve gazilerimizi unutmadığımızı göstermek için faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.’’ Dedi.
 
Haber Merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Kuran Kursuna İlgisizlik!

Kuran Kursuna İlgisizlik!

09:50 - 23 Aralık 2021

Korkuluklar Yenileniyor!

Korkuluklar Yenileniyor!

09:47 - 23 Aralık 2021

ÇAKÜ’de Konferans Düzenlendi!

ÇAKÜ’de Konferans Düzenlendi!

09:46 - 23 Aralık 2021

Ilgaz’da Örnek Etkinlik!

Ilgaz’da Örnek Etkinlik!

09:43 - 23 Aralık 2021

Yıldıztepe Sezona Başlıyor!

Yıldıztepe Sezona Başlıyor!

10:12 - 22 Aralık 2021

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku