• Diğer

Kültür

ŞEHİTLERİN EMANETLERİNE SAHİP ÇIKACAKLAR

Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği tarafından, şehir dışında yaşayan 120 şehit ve gazi ailesine ulaşabilmek adına çalışma başlattı.

ŞEHİTLERİN EMANETLERİNE SAHİP ÇIKACAKLAR

Okunma: 545

18 Kasım 2019 16:44
-A

+A


Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği tarafından, şehir dışında yaşayan 120 şehit ve gazi ailesine ulaşabilmek adına çalışma başlattı. Şehir dışındaki Çankırılı STK ve derneklerle görüşülerek, şehit ve gazi ailelerinin hepsine ulaşılacak.
Konu ile ilgili Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği’nden yapılan açıklama şöyle:
“Vatana can, bayrağa al rengini kanıyla veren koç yiğitler rahat uyuyun ve emin olun unutulmadınız, unutulmayacaksınız, unutturmayacağız.
Şehidimin emanetleri annelerimiz babalarımız şehidimin can eşleri ve ciğerpareleri evlatlarımız için bu yola baş koyduk. Unutuldunuz, hata ettik. Yeni kurulan Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği olarak ders çıkardık. Daim yanınızda olamaz isek de sizleri hatırlamak-hatırlatmak adına vatana can, bayrağa renk olmuş resmi kayıtlara göre terör ve 15 Temmuz sürecinde mağdur olmuş 197 şehidimizin ailelerinin; 120’si il dışında, 77’si ilimiz merkezinde ve ilçelerinde ikamet etmektedir. Bu değerlerimizin hatırlanması emanetlerine sahip çıkılması adına ve ayrıca cennet ülkemizin değişik illerinden Çankırı’mızda ikamet eden şehit yakınlarımız ve gazilerimizin tespit edilmesi, hatırlanması ve gönül sofralarına misafir olarak hak ettikleri saygı, ilgi ve alakayı gösterebilmek için saygı değer halkımıza güvenerek bir çalışma başlattık. Bu Çalışmamızda il dışında faaliyet gösteren Çankırı derneklerimiz ile istişare yaparak şehitlerimizin ilimiz dışında ikamet eden emanetlerinin de hatırlanması için görüşlerini aldık ve güvenimizin ne kadar haklı olduğunu koca yürekli can hemşehrilerimizden pozitif geri dönüşlerde bir kez daha öğrenmiş olduk.”
Bu kapsamda bizlere desteklerini esirgemeyen ve gücümüze güç katacağına inandığımız iletişim halinde olduğumuz,
İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu Başkanı Sayın Zeynettin Aydın, Ankara Çankırılılar Derneği Başkanı Sayın Aydın Öksüz, İzmir Çankırılılar Derneği Başkanı Sayın Bekir Yurt, Çayırova Çankırılılar Derneği Başkanı Sayın Habip Köse, Antalya Çankırılılar Derneği Başkanı Sayın Mehmet Yakar ‘ a sonsuz şükranlarımızı sunarız.
Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği olarak değerli Çankırılı hemşehrilerimiz sizlerden aldığımız güç ile dernekler olarak unutulmuş Kore ve Kıbrıs Şehitlerimizin bilgileri ve yakınları ile (Resmi Kayıtlara göre) terör ve 15 Temmuz sürecinde mağdur olan 224 gazimiz ile 318 Kore ve Kıbrıs Gazimiz ve ahirete irtihal etmiş gazilerimizin emanetlerine de ulaşmak adına program dahilinde değerlendirmek cesaretini verdiğiniz için hepinizden Allah razı olsun.”
Çankırı’da şehitler adına eksikliklerin olduğunu dile getirerek, Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği olarak şehitlerin anılarını yaşatmak için projeleri olduğunu ve destek beklediklerini aktardılar:
“Devletimiz imkanları ile her daim yanımızdadır. Ancak bizler dernekler olarak hem devletimize hem de şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetlerine sahip çıkmak adına ilgili kurumlardan istişare ile destek alarak sosyal ve psikolojik sorunlarımızın tespiti noktasında neler yapabiliriz diye konuştuk. Ülkemizin küçük illerinden olmamıza rağmen nüfus oranına göre en çok şehit veren ilimizin eksikleri olan ‘Şehitler Anıtı Projesi’ ile siz değerli hemşehrilerimiz ve kurumlarımızın desteği ile yakın zamanda proje aşamasına başlayacağımız Şehitler Ormanı projesine hem desteklerinizi hem de katkılarınızı bekliyoruz.”


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku