• Diğer

Çankırı.

Şabanözü’nde Fuarda Projeler Sergilendi!

Şabanözü’nde Fuarda Projeler Sergilendi!

22 Aralık 2021 09:58
-A

+A

Şabanözü’nde Fuarda Projeler Sergilendi!
Çankırı’nın Şabanözü İlçesi’nde TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı düzenlendi.
  TÜBİTAK Bilim Fuarları; temel ve ortaöğretimde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak MEB’e bağlı devlet okulları, Mesleki Eğitim Merkezleri ve BİLSEM’lerde düzenlenen, TÜBİTAK tarafından uygun görülen alt projelerin sergilendiği etkinliklerdir. Okullarda düzenlenen bu fuarlarla, 5-12. sınıf öğrencilerinin; öğretim programları ve kendi ilgileri doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yapacakları, bu araştırmaların sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrencilerin ve izleyicilerin eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturulması hedefleniyor. Bu amaçla Çankırı’nın Şabanözü Şehit Dilaver Karsavuranoğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi ile Şehit Yaşar Yasin Kavaklı Anadolu Lisesinde hazırlanan, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı sergi açılışları gerçekleştirildi. Şehit Dilaver Karsavuranoğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi öğretmeni Alper Akarsu yürütücülüğünde hazırlanan fuarda 3 araştırma, 3 inceleme, 4 tasarım projesi olmak üzere toplam 10 proje,30 öğrenci, 10 danışman öğretmen ile Şehit Yaşar Yasin Kavaklı Anadolu Lisesinde ise öğretmen Elif Uğur yürütücülüğünde hazırlanan fuarda ise 5 araştırma, 5 tasarım projesi olmak üzere toplam 10 proje, 30 öğrenci, 9 danışman öğretmen rehberliğinde hazırlanan çalışmalar katılımcılara sunuldu.
Sergi açılışı Şabanözü Kaymakamı Mehmet Zahid Uzun, Şabanözü İlçe Milli Eğitim Müdürü  İsmail Yıldız, Çankırı İl Şube Müdürü İbrahim Fırat, Daire Amirleri, okul ve kurum müdürleri, Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE birimi, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleştirildi.
Şehit Dilaver Karsavuranoğlu Çok Programlı Anadolu Lisesinde düzenlenen bilim fuarı sergisi proje yürütücüsü Alper Akarsu, “2020 yılı için planladığımız fuarımızı pandemi sebebiyle geçte olsa açabilmenin heyecanı içindeyiz. Sürecin uzaması sebebiyle proje danışmanlarımız ve öğrenci gruplarımız değişmiş olsa da yeni ekiplerimiz bir bayrak yarışı gibi projeleri devralmış ve özverili bir çalışma ile sonuçlandırmışlardır. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.”dedi.
Şehit Yaşar Yasin Kavaklı Anadolu Lisesinde düzenlenen bilim fuarı sergisi proje yürütücüsü Elif Uğur, “Fuarımızı açmak için şartların elverişli hale gelmesi bir hayli zaman aldı ancak geçte olsa fuarımızı açtık. Ben tüm projelerin çok kıymetli ve başarılı olduğunu düşünüyorum. İnşallah önümüzdeki dönemlerde daha iyi şartlarda daha coşkulu fuarlar yaparız. Emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ederim.” dedi.
Haber Merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Kuran Kursuna İlgisizlik!

Kuran Kursuna İlgisizlik!

09:50 - 23 Aralık 2021

Korkuluklar Yenileniyor!

Korkuluklar Yenileniyor!

09:47 - 23 Aralık 2021

ÇAKÜ’de Konferans Düzenlendi!

ÇAKÜ’de Konferans Düzenlendi!

09:46 - 23 Aralık 2021

Ilgaz’da Örnek Etkinlik!

Ilgaz’da Örnek Etkinlik!

09:43 - 23 Aralık 2021

Yıldıztepe Sezona Başlıyor!

Yıldıztepe Sezona Başlıyor!

10:12 - 22 Aralık 2021

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku