• Diğer

Gündem

Şabanözü Beyaza Büründü

Yurdumuzu etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava, ilçemizde de etkisini gösterdi. 25 Aralık 2018 Salı günü öğleden sonra başlayan etkili kar yağışı ilçeyi beyaza bürüdü. Halen devam eden kar yağışı Şabanözü şehir merkezinde güzel manzaralar oluşturdu.

Şabanözü Beyaza Büründü

Okunma: 110

27 Aralık 2018 10:51
-A

+A

Aralıklarla devam eden etkili kar ilçede ulaşım başta olmak üzere hayatı olumsuz etkiledi.
Şabanözü Belediyesi vatandaşlarımızın normal yaşamını sürdürebilmeleri için kar temizleme, tuzlama ve karla mücadele çalışmaları aralıksız devam etmektedir.
Şabanözü Belediyesi Fen İşleri Müdürü Şemsi Uysal, yaptığı açıklamada kar yağışı nedeniyle ekiplerin yoğun bir çalışma yürüttüğünü söyledi.
Meteorolojiden yapılan uyarıların ardından teyakkuza geçtiklerini anlatan Uysal, şunları kaydetti: "Şabanözü Belediyesi karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor. Şu anda 8 personel, 2 greyder, 4 kar küreme ve tuzlama ekibimizle yol açma çalışmalarımız devam ediyor. Yüksek kesimlerde kar kalınlığı 15 santimetreyi geçti. Acil müdahale ekiplerimiz, vardiyalı bir şekilde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ancak kar yağışı devam ettiği için bir taraftan açtığımız yol diğer taraftan karla dolabiliyor. Amacımız bölgede yolların kapanmasını engellemek."
Şabanözü Belediyesi Fen İşleri Müdürü Şemsi Uysal ise ilçe merkezinde 8 ekiple karla mücadele çalışması yaptıklarını söyledi.
Kar yağışına hazır olduklarını dile getiren Uysal, "Yüksek kesimlerde olduğu gibi ilçe merkezinde de yoğun bir şekilde kar yağışı etkili oluyor. Şabanözü Belediyesi olarak, 2 greyder, 2 tuz serpici araç ve 3 kepçe ile yaklaşık 8 personel ile karla mücadele çalışmamızı sürdürüyoruz." ifadesini kullandı.
 
Anahtar Kelimeler : Şabanözü Beyaza Büründü ,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku