• Diğer

Kültür

RESİM SERGİSİ SANATSEVERLERİ BEKLİYOR

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkmenistan Kültür Bakanlığı işbirliği protokolü çerçevesinde hayata geçirilen “Türkmen Ressamların Fırçasından Türkiye ’’ konulu resim sergisinin Çankırı’da ki açılışı 16 Ekim 2019 tarihinde gerçekleştirilecek.

RESİM SERGİSİ SANATSEVERLERİ BEKLİYOR

15 Ekim 2019 17:56
-A

+A

RESİM SERGİSİ SANATSEVERLERİ BEKLİYOR

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkmenistan Kültür Bakanlığı işbirliği protokolü çerçevesinde hayata geçirilen  “Türkmen Ressamların Fırçasından Türkiye ’’ konulu resim sergisinin Çankırı’da ki açılışı 16 Ekim 2019 tarihinde gerçekleştirilecek.

Türkmen Ressamlar Allamurat Muhammedov, Kakabay Gullayev ve HocamuhammetÇüriyev  2018 yılı mayıs ayında Çankırı’ya gelerek tarihi ve turistik değerlerimizi yerinde görerek fotoğraf ve eskiz çalışmalarını gerçekleştirdiler. Türkmenistan’da tuvale yansıtılan resimler ilk kez 03 Mayıs 2019 tarihinde Çankırı Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner’in katılımıyla Türkmenistan Asgaabat Güzel Sanatlar Müzesinde sergilendi.
16 Ekim 2019 Çarşamba günü saat:17.00 de   100. Yıl Kültür Merkezi Güzel Sanatlar Galerisinde açılacak olan  sergi 23 Ekim 2019 tarihine kadar açık kalarak  sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
 
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER
ÖNEMLİ LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku