• Diğer

Çankırı.

REKTÖR TOPAL’DAN REKTÖR ÇİFTÇİ’YE ZİYARET

REKTÖR TOPAL’DAN REKTÖR ÇİFTÇİ’YE ZİYARET

20 Ağustos 2021 11:38
-A

+A

REKTÖR TOPAL’DAN REKTÖR ÇİFTÇİ’YE ZİYARET

Kastamonu üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal’dan Rektör Çiftçi’ye çalışma ziyareti gerçekleştirdi.
Ziyarette, iki üniversite arasında yürütülecek ortak işbirliği anlaşmaları ile bölge turizmi ve kalkınmasına yönelik yapılacak projeler üzerine değerlendirmelerde bulunuldu.

‘Başsağlığı, yaralılar için acil şifalar dilendi.’

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Kastamonu Bozkurt ilçesinde yaşanan sel felaketinde ölen vatandaşlar için başsağlığı, yaralılar için acil şifa dileklerini Rektör Topal’a iletti.
‘Kastamonu ve Çankırı İllerine yeni vizyon ve gelişim hamleleri üzerine önemli değerlendirmeler yapıldı’
Rektör Çiftçi görüşmede, “ Kastamonu Üniversitesi ile bizim geçmişten gelen bir gönül bağımız ve iyi bir komşuluk ilişkimiz var. Aynı bölgede yer alan iki şehir üniversitesi ve bölgenin bilimsel aklı olarak , değerli  Hocam Sayın Prof.Dr. Ahmet Hamdi Topal Hocamız ile birlikte, bölge kalkınmasına ve ebedi dost ve komşu olan Kastamonu ve Çankırı İllerine  getirebileceğimiz yeni vizyon ve gelişim hamleleri üzerine önemli değerlendirmelerde bulunduk.

Ayrıca turizm potansiyeli olan bölgemizin bu potansiyelini daha etkin ve verimli kullanabilmesi adına yapacağımız çalışmaları gözden geçirdik. Bunların dışında, ortak akademik ve sosyal projeler ile öğrenci hareketlikleri üzerine de istişarelerde bulunarak bazı prensip kararları aldık. Bunların altyapı çalışmalarını oluşturup hayata geçirdiğimizde inşallah ortaya güzel işler çıkacaktır.
Sayın Rektörümüze ziyaretleri ve ortak çalışma üzerine gösterdikleri hassasiyetleri için teşekkür ediyorum” şeklinde açıklamada bulundu.
Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal ise yeni görevinin Rektör Çiftçi’ye hayırlı olması dileklerini iletti ve Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Rektör Topal konuşmasında, “Sayın Rektörümün de ifade ettiği gibi geçmişten gelen bir işbirliği birlikteliğimiz ve komşuluk ilişkimiz var.  Diğer bölge üniversitelerimizle olduğu gibi Çankırı Karatekin Üniversitesi ile de sürekli iletişim halindeyiz.
Bugüne kadar ortak hayata geçirdiğimiz birçok proje var. Pandemi döneminde her ne kadar kesintiye uğrayan çalışmalarımız olsa da; yeni dönemde bu işbirliğini daha da geliştirerek bölgeye, öğrencilerimize katkı sağlamaya devam edeceğiz. Sayın Hocama nazik ev sahipliği için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Ziyaret, karşılıklı hediye takdimi ve iyi niyet temennileri ile sona erdi.

Haber merkezi
 
 

Anahtar Kelimeler : ÇAKÜ, KASTAMONU, REKTÖR,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku