• Diğer

Eğitim

Rektör Çiftçi İstişare Toplantısına Katıldı

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Eğitim Bir-Sen Üniversite Temsilciliği tarafından düzenlenen” Yönetim Değişikliği ve İş Yeri Temsilcileri İstişare Toplantısına” katıldı.

31 Mart 2022 16:54
-A

+A

Rektör Çiftçi İstişare Toplantısına Katıldı
 
Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Eğitim Bir-Sen Üniversite Temsilciliği tarafından düzenlenen” Yönetim Değişikliği ve İş Yeri Temsilcileri İstişare Toplantısına” katıldı. Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen İl Başkanı Ahmet Dönmez ve Şube yöneticilerinde katıldığı toplantıda bir konuşma yapan Rektör Çiftçi, Taşrada görev yapan yöneticilerin görev yaptıkları yerlerde yararlandıkları en büyük kaynağın sivil toplum kuruluşları olduğunu ve kendilerinin de görev yaptıkları bir yıl boyunca ortak akıl vizyonları çerçevesinde yereldeki dinamiklerden ve STK’lardan olabildiğince yararlandıklarını söyledi. Geçmiş dönemde kendisinin de STK’larda aktif görevler aldığını ve sistemin çalışanlara getirdiği sıkıntılar içerisinde hak arama ve çözüm üretme noktasında mücadeleler verdiğini  ifade eden Rektör Çiftçi, şimdi ise sahadan gelen ve sahada hak savunma husunda emek vermiş bir kurum amiri olarak; sahanın sorunlarını bilip, ona göre bir yöneticilik sergilemeye çalıştığını vurguladı.
 
Çiftçi, “Tabi geçmiş dönemde yapılan sendikacılıkla şimdiki arasında da çok fark var. Çünkü Türkiye o eski Türkiye değil artık. Verilen zorlu mücadeleler sonucu geçmişte imkansız olarak gördüğümüz bir çok husus, çok kıymeti bilinemese de bugün artık çözüme kavuşturulmuş durumdadır. Bu mücadeleler verilirken haklar kazanılırken şüphesiz ki bedel ödeyen kişi sayısı azımsanamayacak düzeydedir. Verilen bu mücadele neticesinde de ülkemiz büyük bir dönüşüm ve gelişim yaşadı. Bunda elbette çok sayıda STK, siyasi oluşum ve diğer kurumların desteği oldu. Fakat bu dönüşümde süreçlerinde en büyük katkılardan birinin de Memur-Sen’e ait olduğunu ifade etmemiz gerekir. STK’lar yetki alanları içerisinde üyelerinin refah düzeyi ve ekonomik kazanımları için elbette çalışmalar yapacaktır. Bunu gerçekleştirirken de en büyük misyonlarının dava ve ilkeleri doğrultusunda bir duruş ve tavır sergilemek olduğunu da unutmamalılar. Sendikalar mensuplarının ilgi alanındaki bireylerin haklarını aramalı, ülkesinin menfaati ve gelişimi için çaba sarf eden kurumlar olmalıdır. Erdemli ve ilkeli bireylerinden müteşekkil; hakkın, adaletin ve liyakatin tarafında tavır alan teşekküller olmalıdırlar. Ancak bunu gerçekleştirebilen kuruluşlar toplum tarafından geniş kabul görerek  kalıcı olabilirler. Bu doğrultuda çaba sarf eden, emek veren, alın teri döken tüm dava ehline teşekkür ediyor, muhabbetlerimi sunuyorum. ” dedi. Rektör Çiftçi konuşmasının ardından Eğitim Bir-Sen Üniversite temsilciği çalışanlarının talep ve önerileri bağlamında istişare ederek toplantıdan ayrıldı.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku