• Diğer

Gündem

Piyasada Olmayan Şeker Nereden Çıktı

Türk Şeker piyasaya şeker vermezken, Ankara’da büyük bir gross marketin deposunda ortaya çıkan görüntüler şok etti. Videodaki görüntüler gross marketin deposu değil sanki Türk Şeker’in ambarını andırırken, bu şekerlerin gross markete nasıl satıldığı merak ediliyor.

19 Nisan 2022 16:46
-A

+A

Piyasada Olmayan Şeker Nereden Çıktı

Türk Şeker piyasaya şeker vermezken, Ankara’da büyük bir gross marketin deposunda ortaya çıkan görüntüler şok etti. Videodaki görüntüler gross marketin deposu değil sanki Türk Şeker’in ambarını andırırken, bu şekerlerin gross markete nasıl satıldığı merak ediliyor. Söz konusu ortaya çıkan görüntünün duyarlı bir vatandaş tarafından cuma günü gross marketin deposundan çekilirken, şekerde vurgun iddialarını gündeme getirdi.

Görüntülerin ortaya çıkması üzerine Türk Şeker yetkililerinin söz konusu gross marketin paketleme işi de yaptığı ve market raf anlaşması kapsamında bazı marketlere verilen şekerlerin bu gross market tarafından paketlendiği iddia edildi. Ancak alınan bilgilere göre Türk Şeker’in söz konusu bu gross marketle böyle bir sözleşmelerinin bulunmadığı kaydediliyor. Bilindiği üzere Türk şeker, süreci yönetemediği için piyasaya şeker satışlarını durdurmuştu. Gelen tepkiler üzerine Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi devreye girdi. Türk şeker, piyasaya satacağı şeker fiyatlarına yüzde 85 zam yaparak 295 liradan 550 liraya çıkardı ve ardından gıda firmalarının üretim kapasitelerine göre şeker satışlarına başladı.
Gıda firmaları bile üretim kapasitelerinin üstünde şeker alamazken, Ankara’da gross marketin deposunda Türk Şeker’in ambarını andıran görüntülerin ortaya çıkması, şok etkisi yaptı. Piyasaya verilmeyen şekerlerin söz konusu gross markete nasıl verildiği ve kaç liradan verildiği büyük önem taşırken, bu görüntülerle ilgili olarak Türk Şeker’in ve Bakanlığın nasıl bir açıklama yapacağı merak ediliyor.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Detaylar Belli Oldu

Detaylar Belli Oldu

15:45 - 4 Mayıs 2022

Gündem “Göstergesizler”

Gündem “Göstergesizler”

15:43 - 4 Mayıs 2022

Tarih Verdi

Tarih Verdi

16:44 - 19 Nisan 2022

5 Milyon Dolarlık Türk Somunu

5 Milyon Dolarlık Türk Somunu

18:00 - 12 Nisan 2022

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku