• Diğer

Çankırı.

Okullar Maratonda!

Okullar Maratonda!

7 Aralık 2021 10:34
-A

+A

Okullar Maratonda!
TR82 ve TR81 bölgelerinde “Vocathlon: Mesleki Girişim Maratonu” başladı.
TR82 ve TR81 Bölgesi Kastamonu, Çankırı, Sinop, Zonguldak, Bartın ve Karabük illerindeki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden kurulan 14 takımın maratonu temsili okul zilinin çalınmasıyla başladı.
 
Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) ile T82 ve TR81 Bölge il milli eğitim müdürlükleri iş birliğince mesleki eğitim kapsamında düzenlenen ‘2021 Mesleki Girişim Maratonu Vocathlon’ 03 Aralık Cuma günü yapılan açılış töreni ile start verildi.
 
Öztürk’ten meslek liselerinin önemine vurgu!
Çankırı’nın Ilgaz Dağı’nda düzenlenen kamp programı açılış törenine Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk de katıldı. Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçeci ve Genel Sekreter Dr. Serkan GENÇ’in de birer konuşma yaptığı program açılışında konuşan Öztürk gençlere meslek liselerinin önemiyle ilgili uyarılarda bulundu.
 
Meslek liselerinden altın bilezik!
Meslek Liselerinin akademik eğitimin yanı sıra öğrencilere birer altın bilezik de kazandırdığını ifade eden Öztürk;” Meslek Liselerinin ülkelerin kalkınmasında artık ara elaman değil aranan elaman olduklarını, gençler arasında üniversiteyi bitirmenin ve devlet kademesinde iş imkânı bulmanın öncelendiğini, hâlbuki genç girişimcilerin özel sektörde de kendi işletmelerini kurabileceklerini, Milli Eğitim Bakanlığı olarak meslek liseleri konusunda son yıllarda çok ciddi çalışmaların yapıldığını, 20.Milli Eğitim Şurasında da üç konu başlığından birinin Mesleki Eğitimin İyileştirilmesi maddesinin olduğunu, meslek liselerimiz açısından bu farkındalığın bile son derece kıymetli olduğunu, ”ifade etti.
 
Mesleki Girişim Maratonu programında Çankırı’yı temsil edecek takımlar belli olmuştu. Çankırı’yı temsilen Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Şehit Mehmet Ata Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinden oluşturulan takımlar yarışmada hazır bulundu.
 
3 Aralık 2021 tarihinde başlayan Mesleki Girişim Maratonu programı, 5 Aralık 2021’de yarışmada derece alan projelerin açıklanacağı kapanış töreniyle sona erecek. Üç gün boyunca öğrenciler, girişimcilik kültürünün oluşmasını, çevrelerindeki sorunları tanımaları, bu sorunlara yönelik çözümler geliştirerek iş ve proje fikirleri geliştirmeleri sağlanacak. Bu kapsamda öğrenciler girişimcilik ve bir takım kişisel gelişim eğitimleri alacak. Öğrenciler, bu eğitimler ile mesleki alanda aldıkları teorik ve pratik eğitimlerini birleştirerek yeni iş fikirlerini geliştirecek. Son gün ise projelerin sunulması sonrasında Jüri Sunumları ve Değerlendirmeleri yapılarak, yarışma sonucunda derece alan takımların projeleri ilan edilecek.
Haber Merkezi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Korkuluklar Yenileniyor!

Korkuluklar Yenileniyor!

09:47 - 23 Aralık 2021

ÇAKÜ’de Konferans Düzenlendi!

ÇAKÜ’de Konferans Düzenlendi!

09:46 - 23 Aralık 2021

Ilgaz’da Örnek Etkinlik!

Ilgaz’da Örnek Etkinlik!

09:43 - 23 Aralık 2021

Yıldıztepe Sezona Başlıyor!

Yıldıztepe Sezona Başlıyor!

10:12 - 22 Aralık 2021

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku