• Diğer

Eğitim

Okul Başarısını Arttırma Semineri

Çankırı merkez ve ilçelerinde görev yapan rehberlik öğretmenleri ile 2019-2020 eğitim - öğretim yılı Eylül ayı toplantısı yapıldı.

Okul Başarısını Arttırma Semineri

Okunma: 973

10 Eylül 2019 17:08
-A

+A

Okul Başarısını Arttırma Semineri
 
Çankırı merkez ve ilçelerinde görev yapan rehberlik öğretmenleri ile 2019-2020 eğitim - öğretim yılı Eylül ayı toplantısı yapıldı.
 
Bir okulda  yapılan toplantı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arif Kırkpınar’ın açılış konuşması ile başladı. Arif Kırkpınar, İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak rehberlik öğretmenlerine çok değer verdiklerini, rehberlik faaliyetlerinin okullarda çok önemli olduğunu, rehberlik öğretmenlerine okulun, ilin ve ülkenin eğitim ve öğretim seviyesinin yükseltilmesinde çok büyük görevler düştüğünü, rehberlik öğretmenlerinin öğrencilerin akademik başarılarının artmasına ve duygusal zekâlarının gelişmesine yönelik çok önemli katkılar sağladığını ifade etti. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her zaman yanlarında olduklarını belirterek, geçmiş dönemde yapılan başarılı çalışmalardan dolayı emeği geçenlere teşekkür etti.
 
Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Çelebi Çağlayan’ da yapılan ve planlanan özel eğitim ve rehberlik hizmetleri çalışmalarından bahsetti. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu yıl ulusal hedeflerinin ‘Şiddeti Önleme ve Rehberlik Hizmetlerinin Tanıtılması’ konuları olduğunu belirtti. İl Rehberlik Hizmetleri Danışma Kurulu toplantısında da bu yıl ki yerel hedeflerin belirleneceğini, il genelinde uygulanan rehberlik ihtiyaçları anketinin sonuçlarını göz önüne alarak ‘Üst Öğrenim Kurumlarının Tanıtılması ve Okul Başarısını Artırma’ hedeflerini komisyona teklif edeceğini belirtti.
 
Toplantının ikinci bölümünde ise Çelebi Çağlayan tarafından ‘Eğitimde Fark Yaratan PDR Hizmetleri’ konulu sunum gerçekleştirildi. Toplantının sonunda yeni dönemde yapılacak çalışmalar ve yıllık çalışma planlarının hazırlanması üzerinde duruldu.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku