• Diğer

Eğitim

Öğrencilerle Birlikte İftar Yaptılar

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen ve İl Jandarma Komutanı J. Alb. Yusuf Mutlu Genç üniversite öğrencileri ile iftarda buluştu.

6 Nisan 2022 17:18
-A

+A

Öğrencilerle Birlikte İftar Yaptılar 
 
Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen ve İl Jandarma Komutanı J. Alb. Yusuf Mutlu Genç üniversite öğrencileri ile iftarda buluştu. Uluyazı kampüsü merkezi yemekhanede üniversite öğrencileri ile birlikte yemek sırasına giren ve kendi yemeklerini alan Vali Ayaz ve il protokolü iftar topunun patlamasının ardından öğrencilerle birlikte iftarlarını açtılar. Ramazanın ruhuna uygun bir şekilde samimi bir ortamda yapılan iftar sonrası konuşan Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, “Ev sahipliği ve bizlere emanet edilen genç kardeşlerimizle böyle samimi bir ortamda bizleri buluşturduğu için Sayın Rektörümüze teşekkür ediyorum.  Benim için çok keyifli bir akşamdı. Ramazanın bereketini ve ruhunu birlikte yaşama imkanı bulduk. Farklı programlarla gençlerimizle buluşmaya devam edeceğiz. Ben bütün gençlerimizin yollarının ve bahtlarının açık olmasını temenni ediyor, hayırlı ramazanlar diliyorum.“ dedi.
 
Programın ev sahipliğini yapan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, uzun ve zor bir pandemi süreci sonrası kontrollü de olsa böylesine özlenen ortamlara kavuşmanın mutluluğu ve heyecanı içerisinde olduklarını söyledi. Herkesin olduğu gibi üniversite öğrencilerinin de bu ve benzeri sosyal ve kültürel etkinlikleri çok özlediğini ve hak ettiğini ifade eden Rektör Çiftçi, dönemin sonuna doğru Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin coşkulu bir bahar şenliği ile öğrencilerin bu talebini karşılayacağı müjdesini verdi. Rektör Çiftçi konuşmasının devamında, “ Bugün ilimizin değerli yöneticileri ile geleceğimiz olan sevgili ögrencilerimizle birlikte iftar açtık. Binlerce öğrenci arasında samimi bir ortamda olmak ve rahmet ortamını paylaşmaktan son derece mutluyuz. Önümüzdeki süreçte de etkinliklerimiz devam edecek.  Öğrencilerimizle iç içe olmak ve onların isteklerini yerine getirmekten de mutluyuz. Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin en önemli ayrıcalığı da ulaşılabilir bir yönetim anlayışına sahip olmamız.  Bu anlayış içerisinde tabanda sürekli öğrencilerimizin taleplerini ve beklentilerini alarak ona göre planlamalarımızı yapıyoruz.  Özellikle bu süreçte bizleri yalnız bırakmayan Sayın Valimize, Sayın Belediye Başkanımıza, Sayın Başsavcımıza ve protokolümüzün diğer mensuplarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum.  Havaların biraz daha ısınması ile birlikte öğrencilerimiz için görkemli bir bahar şenliği ile bu etkinliklerimizi taçlandıracağız.  Her şey öğrencilerimiz için. Ben bu vesile ile bir kez daha öğrencilerimize ve tüm İslam alemine hayırlı ramazanlar diliyorum.” dedi.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku