• Diğer

Gündem

Öğrencilerin İsyanı! Müdahale Edilmeli

Öğrencilerin İsyanı! Müdahale Edilmeli

Okunma: 1607

12 Haziran 2019 17:26
-A

+A

Öğrencilerin İsyanı! Müdahale Edilmeli
Seçim Zamanı İndirildi, Seçim Bitince Zam Geldi
    Çankırı’da ki şehirlerarası otobüs firmaları yaz döneminin gelmesi, okulların kapanacak olması ve tatile gidecek vatandaşların olması nedeniyle bilet fiyatlarına zam yaptı. Seçim döneminde 25 liraya indirilen biletler, seçim bitince zamlandı.  Otobüs şirketleri tarafından bilet ücretlerine zam yapılması öğrencilerin tepkisine yol açtı.
  Ankara ve İstanbul gibi yoğun kullanılan hatlarda fiyatlarda artışa giden iki firma yoğunluğun fazla olması ve rekabetin düşük kalması sebebiyle fiyatları istedikleri gibi yükseltmeye başladı. Biletlere zam yapan firmalar akaryakıttaki artışı da bahane eder oldu. 
Otogarda sadece iki firmanın bulunması rekabet ortamı yaratmadığı ve başka seçeneğin olmaması sebebiyle istedikleri gibi fiyatları arttırmaya başladı. Önceden Çankırı-Ankara bileti 25 lirayken bir bilet bugün 30 liraya yükseldi. Çankırı-İstanbul bileti 90 lirayken 95 oldu. 2019 yerel seçimlerinde Ak Parti Belediye Başkan Adayı Hüseyin Boz tarafından Çankırı-Ankara bileti 25 liraya düşürülürken bilet fiyatları seçim bitince artmaya başladı.
ÖĞRENCİLER MAĞDUR OLDU
  Otobüs firmalarının bilet fiyatlarına yaptığı bu zam en çok öğrencilerin tepkisine neden oldu. Firmalar farklı illere üniversite için giden ve evlerine gidip gelmek için otobüs kullanan öğrencileri mağdur etti. Sosyal medya hesaplarından firma yetkililerine seslenen öğrenciler, “25 liralık bilet fiyatı 30 lira oldu, bu nasıl zam anlayışı, biz geçimini zar zor sürdürebilen öğrenciler merak içindeyiz?” diye isyan etti. Zamda en büyük mağduriyeti kendilerinin yaşadığını ve asıl hedefin kendileri olduğunu aktaran öğrenciler, “Tamam akaryakıtta zam yapılıyor ama bu kadar da değil ki. Hem biz öğrencilerin hiçbir suçu yokken firmalar tarafından harçlığımıza göz konuldu. Tüm yetkililere sesleniyoruz, müdahale edilmeli” dedi.

                                          HABER:ŞEYMA DURSUN
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

“O KAHRAMANLARA” SERTİFİKA

“O KAHRAMANLARA” SERTİFİKA

11:44 - 15 Kasım 2019

ESNAF BORCU BORÇLA KAPATIYOR!

ESNAF BORCU BORÇLA KAPATIYOR!

19:52 - 14 Kasım 2019

 ÖNÜNE GELENE ÇARPTI

ÖNÜNE GELENE ÇARPTI

19:50 - 14 Kasım 2019

2 MİLYON LİRALIK KATKI

2 MİLYON LİRALIK KATKI

17:18 - 12 Kasım 2019

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku