• Diğer

Çankırı.

Öğrenciler ÇAKÜ Gezisinde!

Öğrenciler ÇAKÜ Gezisinde!

18 Kasım 2021 09:46
-A

+A

Öğrenciler ÇAKÜ Gezisinde!

Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin Kurşunlu Adalet Meslek Yüksekokulu(MYO)  öğrencileri Uluyazı Kampüsü’nü gezdiler.
Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin Kurşunlu Adalet Meslek Yüksekokulu(MYO) öğrencileri planlanan oryantasyon etkinlikleri kapsamında okul müdürü Dr. Öğr. Üyesi Melek Yıldız ve okulda görev yapan akademisyenler nezaretinde Uluyazı Kampüsü’nde bulunan birim, sosyal alanlar ve Darülhadis İslam Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’ni gezdiler.
Öğrencilere bilgilendirmeler yapıldı.
İlk olarak dijital ve yazılı kaynakları, teknik altyapısı ve mimarisi ile bölgenin en iyi kütüphanelerinden biri olan merkezi kütüphaneyi gezen Kurşunlu Adalet MYO öğrencilerine yetkililer tarafından bilgi verilerek kütüphanenin imkânları ve özellikleri anlatıldı.
Hukuk Fakültesi ziyaretinde ise fakülde öğretim görevleri tarafından öğrencilere kendi bölümleri, istihdam sahaları hakkında bilgilendirme yapıldı ve gelecek planlamaları ile ilgili tavsiyelerde bulunuldu. Daha sonra Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nı ziyaret eden öğrenci grubuna burada kültürel ve spor aktiviteleri, sosyal imkânlar sunum eşliğinde anlatıldı ve öğrencilere çeşitli ikramlar yapıldı. Açık ve kapalı spor alanlarını gezen öğrenciler bu alanları çok beğendiklerini ifade ettiler.
Son olarak Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Darülhadis İslam Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’ni gezen öğrencilere Araştırma Görevlisi Nurdan Genç tarafından merkezin tarihi ve başlanan hadis dersleri ile ilgili bilgi verildi.
Öğrencilere uyum noktasında kolaylık sağlandı.
Gezi hakkında bilgilendirme yapan Kurşunlu Adalet MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Melek Yıldız; okula uyum programı kapsamında öğrencilerine belirli aralıklar ve sayılar ile bu tür geziler düzenlediklerini onların okula, şehre ve ilçeye uyumlarını kolaylaştırmak istediklerini söyledi.
 
Yıldız, “ Kurşunlu Adalet MYO olarak öğrencilerimizin üniversite ve kampüs havasını teneffüs etmeleri, üniversite ortamını daha yakından görmelerini sağlamak ve onların yeni bir okul, yeni bir ilçe, yeni bir şehre alışmaları ve uyum sağlayabilmeleri için bu tür planlı gezilerimiz devam edecek. Bunun dışında öğrencilerimizi Üniversitemiz tarafından düzenlenen sosyal ve kültürel etkinliklerle imkânlar ölçüsünde buluşturmak istiyoruz. Onların Kurşunlu Adalet MYO’nun Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin en önemli birimlerinden biri olduğunu hissetmelerini ve üniversite hayatını yaşamalarını diliyoruz. Bu anlamda her daim yanımızda olan ve bizim proje, etkinlik ve taleplerimize her zaman sonsuz destek veren başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Harun Çiftçi olmak üzere diğer yöneticilerimize teşekkür ediyoruz. Her zaman bize Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin her birimiyle büyük bir aile olduğunu hissettiriyorlar. Bizde Kurşunlu Adalet MYO olarak böyle güzel bir ailenin parçası olduğumuz için çok mutluyuz.” sözleriyle duygularını ifade etti.
Haber Merkezi
 
 
 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Kuran Kursuna İlgisizlik!

Kuran Kursuna İlgisizlik!

09:50 - 23 Aralık 2021

Korkuluklar Yenileniyor!

Korkuluklar Yenileniyor!

09:47 - 23 Aralık 2021

ÇAKÜ’de Konferans Düzenlendi!

ÇAKÜ’de Konferans Düzenlendi!

09:46 - 23 Aralık 2021

Ilgaz’da Örnek Etkinlik!

Ilgaz’da Örnek Etkinlik!

09:43 - 23 Aralık 2021

Yıldıztepe Sezona Başlıyor!

Yıldıztepe Sezona Başlıyor!

10:12 - 22 Aralık 2021

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku