• Diğer

Kültür

Nesrin Yaşar, Ilgaz’da Kitapseverle Buluşacak!

Çankırılı Yazar Nesrin Yaşar, yeni kitabı Bir Kadının Aynada ki Yansıması ile Ilgaz’da kitap severlerle buluşmaya hazırlanıyor. İnsanlara iyi gelecek ve kadınlara umut olacak nitelikte olan bu kitapta, kadınların başkalarından önce kendini sevmesinin ve başarabilme inancının olması kilit nokta olarak anlatılıyor.

Nesrin Yaşar, Ilgaz’da Kitapseverle Buluşacak!

Okunma: 159

13 Eylül 2019 16:30
-A

+A

Nesrin Yaşar, Ilgaz’da Kitapseverle Buluşacak!
Çankırılı Yazar Nesrin Yaşar, yeni kitabı Bir Kadının Aynada ki Yansıması ile Ilgaz’da kitap severlerle buluşmaya hazırlanıyor.
İnsanlara iyi gelecek ve kadınlara umut olacak nitelikte olan bu kitapta, kadınların başkalarından önce kendini sevmesinin ve başarabilme inancının olması kilit nokta olarak anlatılıyor.

Bir Kadının Aynada ki Yansıması  adlı otobiyografi türünde ki kitap Herdem Yayınevi logosuyla raflardaki yerini aldı. 14.08.2019 (yarın) Ilgaz İlçesinde imza gününe katılacak olan Nesrin Yaşar, Ilgaz Çay Bahçesinde kitap severlerle  imza gününde buluşacak. 3 Ekim’de Ankara Konur 1 Sokak’ta bir kafe de  imza gününe herkesi beklediğini söyleyen Yaşar, Çankırı merkezde de yakın zamanda  gerçekleşmesi için hazırlıkların sürdüğünü ifade etti.
 
Bir Kadının Aynada ki Yansıması kitabını nasıl yazmaya karar verdiğini ve kitap hakkında okurlarımıza ufak bir bilgi vermesini istedik. Yaşar, kadınların gücünün farkında olmasını isteyerek, bize şunları aktardı:
“Kadınların güçlü olduğunu kanıtlayan istedikleri zaman her şeyin  üstesinden gelebileceklerini , bunu da kendi yaşantımdan kesitlerle anlattım. Başka kadınlarında benim gibi olayları çok yaşadıklarını, başardıklarını düşünerek bu kitabı yazmaya karar verdim. Tutucu aileler tarafından kız çocuklarını okutmuyorlar, erkek çocuklar daha önem veriyorlar. Kızların okumaya daha çok ihtiyacı var. Ailem beni de okutmamıştı. Okuldan ağlayarak koparmışlardı. 16 yaşımda evlendirilmeye zorlandım. Evlendikten sonra eşimin ailesi tarafından tahsil konusunda eleştirilere maruz kaldım. Başaracağım dedim, okumalıyım dedim ve azmimi herkese kanıtladım. Kadınların da örnek alabileceği şekilde kitabımı oluşturdum. Umarım okuyanlarda, kendinden bir parça bir şeyler bulur ve okurken bir kez daha düşünürler. Çankırılı hemşerilerime de gazeteniz aracılığı seslenerek imza günüme bekliyorum. ”

 Nesrin Yaşar’ın, yeni kitabı Bir Kadının Aynada ki Yansıması  okurlarına şöyle sesleniyor: “Kendime sonsuz güvenim vardı, kararlı oldum. Hiç pes etmedim. Azmimi hiç düşürmedim. Yoluma çıkan engelleri ezdim, çiğnedim geçtim. Yapamazsın diyen eşimin tenkitlerine katlandım. 12 yıllık evlilik ve 2 çocuk olmasına rağmen kendime gurur meselesi yapmadan ortaokul sıralarına oturdum. Egomu, amacım için yendim. Kitabı okuduğunuzda zorluklarla nasıl baş ettiğimi, benimle gülüp benimle heyecanlanacaksınız.”
 
                                HABER: ŞEYMA DURSUN


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku