• Diğer

Kültür

Müze Ziyaretleri Yoğunlaştı

Okulların yaz tatiline girmesi ile birlikte kentte bulunan müzeler ziyaretçi akınına uğradı.

Müze Ziyaretleri Yoğunlaştı

Okunma: 558

27 Haziran 2019 15:27
-A

+A

Müze Ziyaretleri Yoğunlaştı
  Okulların yaz tatiline girmesi ile birlikte kentte bulunan müzeler ziyaretçi akınına uğradı.

 Çankırı Belediyesi’nin Tarihi Kentler Birliği’nden ödüllü Ferit Akalın Radyo ve İletişim Müzesi ile Tarihi Çamaşırhane Müzesi de Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının iş birliğinde başlatılan seminer etkinlikleri kapsamında en çok ziyaret edilen mekânlardan oldu.

Çankırı’da seminere katılan öğretmenlere yönelik düzenlenen etkinlikler kapsamında müze ziyaretleri yoğunlaştı. Çankırı Belediyesi’nin restorasyonunu yaparak Ferit Akalın Radyo ve İletişim Müzesi ile Tarihi Çamaşırhane Müzesi’ne dönüştürdüğü tarihi binalar, öğretmenler başta olmak üzere birçok misafiri ağırladı.

 Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, özellikle eğitimcilerin seminer dönemlerine, sosyalleşmelerine ve kentte gerçekleştirilen kültür gezilerine Belediyenin bu alanlarda gerçekleştirdiği çalışmalarla destek vermekten mutluluk duyduklarını belirtti.

Esen, “Son iki gün içerisinde yaklaşık 500 öğretmenimizi müzelerimizde ağırladık. Öğretmenlerimizi müzelerimiz ile ilgili bilgilendirerek onlara rehberlik hizmeti de verdik. Eğitimcilerimizin ziyaretleri devam ediyor. Müzelerde görevli personelimiz de tüm hazırlıkları ile onları ağırlamayı bekliyor.” ifadelerini kullandı.
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku