• Diğer

Eğitim

Minik Öğrenciler İlk Kitaplarını Oluşturdular

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve kitapları sevdirmek amacıyla Kitaplar Çevrimiçi Projesi kapsamında Okul Öncesi Kitap Şenliği yoğun ilgi gördü.

Minik Öğrenciler İlk Kitaplarını Oluşturdular

Okunma: 464

29 Mayıs 2019 16:26
-A

+A

 ‘Ağaç Yaşken Eğilir’ Deyip Kitap Okuma Alışkanlığı Kazandırılıyor
Minik Öğrenciler İlk Kitaplarını Oluşturdular
 Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve kitapları sevdirmek amacıyla Kitaplar Çevrimiçi Projesi  kapsamında Okul Öncesi Kitap Şenliği yoğun ilgi gördü.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başlatmış olduğu proje kapsamında 12 okul öncesi eğitim kurumu tarafından Karatekin Parkı’nda veliler ve okul öncesi öğrencilerin yaptığı 600’u aşkın kitapların sergilendiği park, şenlik alanına döndü.
  Çocuklara kitap okuma alışkanlığı ve erken yaşta kitap aşkının aşılanması için Karatekin Parkı’nda düzenlenen etkinlikte minik öğrenciler aileleri ile birlikte ilk kitaplarını oluşturarak halkın beğenisine sundular. Yaptıkları kitapları parktaki bank ve ağaçlara asarak sergilediler.
Etkinlik alanına katılan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Öztürk, düzenledikleri etkinlikle ilgili şu ifadelere yer verdi:
  “İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, onlara kitap sevgisini aşılamak amacıyla Kitaplar Çevrimiçi Projesi hayata geçirilmiştir. Her okul kademesi için çeşitli etkinlikler planlanmıştır. Bugün Okul Öncesi Kitap Şenliği, yeni aramıza katılan yavrularımıza kitapları sevdirecek, onlarla bir arada olmalarını sağlayacak bir etkinliktir.
Kitaplar her yaşta, her kademedeki öğrencinin başucunda bulunması gereken kaynaklardır. Öğrenci, öğretmen ve veli ayırt etmeden her yaşta insanın kitaplarla birlikte olması gerekmektedir. Kitaplar insanların hayal gücünü geliştirirken birçok yeni bilgi edinmesini de sağlamaktadır.
Kitap okuma alışkanlığı erken yaşlarda edinilmelidir. Bugün burada olan öğrencilerimiz okul öncesi okullarımızda ve sınıflarımızda eğitim gören yavrularımızdır. Aileleri ile birlikte ilk kitaplarını oluşturmuş, sizlerin beğenilerine sunmuşlardır. Çocuklarımızın eğitimi için ailelerin ilgisi ve desteği önem arz etmektedir. Ağaç yaşken eğilir atasözünden yola çıkarak ileride kitap okumayı alışkanlık haline getirmiş bireyler yetiştirmek için okul öncesi dönemden başlayarak, kitapları sevdirmek, onlarla vakit geçirmek gereklidir.
 Bugün burada ilimizde eğitim öğretim faaliyetlerini gerçekleştiren 12 okul öncesi eğitim kurumumuza ait eserler sergilenecektir. Keçeden, plastikten, kumaştan ve eldeki birçok değişik malzemeden 600’u aşkın kitap velilerle öğrencilerimiz tarafından bin bir emekle hazırlanıp sunulmuştur.
Öğrencilerimize ömür boyu katkı sağlayacak kitapların oluşmasında, yavrularımıza kitapları sevdirmek için emek veren yönetici, öğretmen ve velilerimize kurumum ve şahsım adına teşekkür ediyorum.”
Açıklamasının ardından İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, standları ve oyun alanlarını tek tek gezip, öğrencilerin yapmış olduğu eserleri inceledi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku