• Diğer

Gündem

MHP'de Artçı Depremler Bitmiyor

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kocasinan Belediye Meclis Üyesi Sedat Kılınç, "Milletvekilinin asli görevi milletin hakkını korumak, derdine tercüman olmak, sorunlarına çözüm bulmaktır" sözlerini paylaşarak partisinden istifa ettiğini açıkladı.

7 Nisan 2022 17:04
-A

+A

MHP'de Artçı Depremler Bitmiyor
 
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kocasinan Belediye Meclis Üyesi Sedat Kılınç, "Milletvekilinin asli görevi milletin hakkını korumak, derdine tercüman olmak, sorunlarına çözüm bulmaktır" sözlerini paylaşarak partisinden istifa ettiğini açıkladı. MHP Kayseri Milletvekili Mustafa Baki ERSOY'un yerel bir TV kanalında yaptığı açıklamada, "Milletin yüksek enflasyondan dolayı beli büküldü" açıklamalarının ardından parti disiplin kuruluna sevkinin yanlış olduğunu savunan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kocasinan Belediye Meclis Üyesi Sedat KILINÇ, sosyal medya hesabından yaşanan süreci içine sindiremediğini ifade ederek partisinden istifa ettiğini duyurdu. Kılınç açıklamasında geçmişte kendisininde ekonomik zorluklar ve koşullarla ilgili eleştirilerde bulunduğunu hatta bu nedenle uyarılar aldığını belirttiği paylaşımda şu sözlere yer verdi:
 
 "Milletvekilinin asli görevi milletin hakkını korumak, derdine tercüman olmak, sorunlarına çözüm bulmaktır. Dün Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Baki Ersoy vekili olduğu Milletin yüksek enflasyondan dolayı beli büküldü dediği için disipline sevk edildi. Bende geçmişte benzer eleştiriler yaptığım için parti yönetiminden uyarılar almıştım. Söylediğime bakıyorum doğru mu? Evet doğru. Millet perişan, geçinemiyor, alım gücü kalmadı. Beni disipline sevk etmesine de gerek yok. Partim olan Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) istifa ediyorum. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Biz her zaman hakkın yanında olacağız, doğruyu söylemeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.  
 
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Mustafa Baki Ersoy, katıldığı bir programda ekonomi gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Enflasyona ve son zamanlarda yapılan zamlara dikkat çeken Ersoy, zamların halkın belini büktüğünü söyledi. Sorunları kabul edip çözüme odaklanılması gerektiğini belirten MHP'li vekil, vatandaşların da çözümü yine Cumhur ittifakında gördüklerini söyledi.
 
"Zamlar halkı belini büküyor ama bunu cumhur ittifakı çözer"
 
Ersoy, "Halk enflasyondan inanılmaz muzdarip. Rakamlar açıklanıyor ama açıklananın çok üzerinde fiyatlar var. Zamlar bu milletin belini büküyor. Bunlar gerçek. Bunları görmemezlikten gelemeyiz bunları yok sayamayız. Bunları konuşmamız gerekiyor. Yok saysanız da bunlar ortadan kalkmıyor. Ve bu tepki yaratıyor.  Ama bunları yine biz çözeriz.
Dünya ekonomilerini ülke ülke değerlendirince bunları aşabilecek altyapıları 30 sene önce oluşmuş. Bunları da kabul etmek lazım. Dünyada pandemi var dünyada böyle oldu dünyada enerji krizi var böyle oldu. Bunlar kaçamak. O zaman bunu çözmeyecek miyiz yani? Bu doğru değl. Ben bu yaklaşımı kabul etmiyorum." diye konuştu.
 
Disipline sevk edildi
 
Ersoy'un bu açıklamaları MHP'de tepkiyle karşılandı. Ersoy, parti tüzüğünün disipline dair hükümlerini uygulamak üzere tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edildi. Konuya ilişkin açıklama MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'dan geldi. Yalçın, yazılı açıklamasında, "MHP Kayseri Milletvekili Mustafa Baki Ersoy, basına yaptığı parti politikalarımıza aykırı açıklamalarından dolayı, parti tüzüğümüzün disipline dair hükümlerini uygulamak üzere tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edilmiştir." ifadelerine yer verdi.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku