• Diğer

Gündem

Masum Türker TÜRMOB İçin Yarışacak

Ekonomiden sorumlu eski Devlet Bakanı ve eski DSP Genel Başkanı Masum Türker, Çankırılı meslektaşlarıyla bir araya gelerek, Türkiye Serbest Muhasebeciler, Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) genel başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Masum Türker TÜRMOB İçin Yarışacak

Okunma: 1453

8 Ağustos 2019 17:53
-A

+A

Masum Türker TÜRMOB İçin Yarışacak
Ekonomiden sorumlu eski Devlet Bakanı ve eski DSP Genel Başkanı Masum Türker, Çankırılı meslektaşlarıyla bir araya gelerek,  Türkiye Serbest Muhasebeciler, Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) genel başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

TÜRMOB Başkanlığı seçimleri öncesinde Türkiye Muhasebeciler Platformu'nun Genel Başkan Adayı olarak yola çıkan Masum Türker, Çankırı’da meslek ve oda mensupları ile bir araya geldi.

Masum Türker yaptığı açıklamada şu ifadelere yerdi:
Bir faaliyetin ilkini Çankırı’dan başlatmak istedik. Geçen 3 yıl önce yapılan seçimde Türkiye Muhasebeciler Platformu olarak biz aday olduk . 16 oyla yönetimle Başkanlığı alma hakkımızı kaybettik biz yine çalışmalarımızı sürdürdük. Önümüzdeki 12-13 Ekim tarihinde yapılacak 23. TÜRMOB Genel Kurulunda Başkanlığa adayız.

“Bir ülkede ekonomini gelişmesinde milli gelirin dağılımında sosyal adaletin sağlanmasında önemli bir işleve sahiptir muhasebeciler. Belli etmezler ama perde arkasında muhasebeciler vardır. Türkiye’de biraz daha dar değerlendirilir muhasebeciler ama Dünya da daha geniş anlamlar yüklenir. Türkiye’de kalkınmış şehirlerin çoğunda Valiler o şehirdeki belli Mali Müşavirlere danışırlar Belediye Başkanları yanlarında mali müşavir bulundururlarsa daha güçlü güzel belediyecilik yaparlar özellikle bürokratik engelleri aşmak için daha esnek olabilmek için muhasebecilerden yararlanırlar. Günümüzde dünya değişiyor ekonomik düzen yanı sıra Dünya da birde yapılanma güçlerin kullanması egemenlik çatışmaları hızla artıyor ve ülkemizde etkileniyor. Türkiye’de bundan etkilenmekten daha fazla çünkü ülkemizde düzen değişti .
 
Çankırı Ankara’nın gölgesinde kalmış buraya hapsolmuş sözlerine yer veren Türker, şöyle devam etti:
“Muhasebecinin her açıdan korunması bizim meslek örgütümüzün görevidir. Dayanışmanın birlikte olmanın sağlanması yine bu örgütlenmenin yapısı içindedir. Bugün geçerli olan uluslararası lisans kullanma hakkımızı daha da pekiştirip yaygınlaştırmalıyız. 
Çankırı Ankara’nın gölgesinde kalmış buraya hapsolmuş inşallah yeni dönemde birlikte Çankırı daha güzel noktalara ulaşacaktır.  
Bütün şehirler delegelerini seçti. Çankırı’nın da 4 delegesi var. Bu üye sayısına göre belirleniyor seçim yapılırken listeler halinde gidiliyor. Her listenin de başkan adayı var. Tıpkı belediye meclisi seçimi gibi düşünebilirsiniz. Grup olarak seçime giriyoruz ve ben gurubumuzun başkan adayıyım. Çankırı bize uğur getirir inşallah.”


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku