• Diğer

Gündem

KUZKA’DAN KOBİ MENTOR EĞİTİMİ

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) öncülüğünde Kastamonu, Çankırı ve Sinop’ta görevli kurum ve kuruluş temsilcilerine “KOBİ Mentor” eğitimi düzenlendi.

KUZKA’DAN KOBİ MENTOR EĞİTİMİ

Okunma: 392

20 Eylül 2019 16:24
-A

+A

KUZKA’DAN KOBİ MENTOR EĞİTİMİ
Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) öncülüğünde Kastamonu, Çankırı ve Sinop’ta görevli kurum ve kuruluş temsilcilerine “KOBİ Mentor” eğitimi düzenlendi. KUZKA’nın öncülüğünde düzenlenen KOBİ Mentor eğitimleriyle, firmaların AR-GE ve yenilikçilik alanlarında kurumsal kapasitenin iyileştirilmesi hedefleniyor.


KUZKA Genel Sekreteri Dr. Serkan Genç’in de yer aldığı Sinop Genç Girişimciler Kurulu Çalışma Ofisindeki mentorlük programına, 3 ilden toplam 16 temsilci katıldı. Üç aşamadan oluşan program kapsamında mentor adaylarına ilk olarak işletmelere yönelik mentorlük hizmetleri konusunda 32 saatlik online teorik bilgi eğitimi sonrasında ders sonu sınavları uygulandı.
İkinci aşamada TOBB Sinop Genç Girişimciler Kurulunun Sinop İş Geliştirme Merkezinde adaylara mentor faaliyetleri için kullanılacak olan sistemle ilgili sınıf içi eğitim verildi. Devamında eğitim kapsamında belirlenen bir firmaya saha ziyareti gerçekleştirildi. Sinop OSB’de faaliyet gösteren bir firmaya yapılan ziyarette eğitim öncesinde mentorlük hizmetlerinin temel anlamda belirlenebilmesi amacıyla sorun tespit anketi uygulandı.
KURUMSAL KAPASİTEYİ ARTTIRACAK
KUZKA’nın öncülük ettiği eğitimin son aşamasında ise mentor adaylarının belirlediği bir firmaya yönelik 20 saatlik mentorlük hizmeti uygulamaları gerekiyor. Bu uygulamalar sonrasında da hazırlayacakları rapor ile eğitimlerini tamamlamış olacaklar. Sinop’ta ilk kez düzenlenen eğitimle Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinde AR-GE ve yenilikçilik alanlarında kurumsal kapasitenin iyileştirilerek, bilgi teknoloji alanlarında yönlendirme faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi bekleniyor. 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku