• Diğer

Çankırı.

Kuşaklar Kaynaşıyor!

Kuşaklar Kaynaşıyor!

20 Ağustos 2021 11:44
-A

+A

 
Kuşaklar Kaynaşıyor!

Çankırı Belediyesi, Kuşaklararası Kültürel Köprü Projesi kapsamında ziyaretlere önem verip genç kesimin büyükleri ile kaynaşmasını ve aradaki bağı güçlendirmeyi hedefleyen, aşılmaz duvarların oluşumuna engel olmaya çalışan projeye yoğun ilgi gösterildi.
Çocuk Meclisi ve büyükleri arasındaki bağlı Kuşaklararası Kültürel Köprü Projesi’nin ilk adımı daha önce Çankırı Belediyesi yetkilileri, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü yetkilileri, çocuklara eşlik ederek, ilimiz yerli ailelerinden olan Gülşen Erdoğan’ı ve Abutel Kansu’yu evlerinde ziyaret ettiler.

75 yaşındaki Mürüvvet Batumlu’ya ziyaret

Çankırı Belediyesi Çocuk Meclisi, Kuşaklararası Kültürel Köprü Projesi kapsamında bir sonraki durağı ise 75 yaşındaki Mürüvvet Batumlu’ya gerçekleştirdi. Çocuklar, yıllarca Çankırı’da birçok yardım çalışmasının içinde yer alan Batumlu’nun anılarını ve tavsiyelerini meraklı gözler ile dinledi. Küçüklerin hal hatır sorarak ziyaret ettiği büyükler, kuşaklararası yapılan sohbetten keyif aldı.
‘Sizden sadece hoş bir seda ve selam bekliyoruz.’
Çocuklarla yaptığı sohbet ile geçmiş günlerine giden Mürüvvet Batumlu, “Biz büyükler olarak en yakınlarımızdan başlamak üzere çocukların eğitimine katkıda bulunmalıyız. Eğitimli olmak çok önemli. Annem beni çocukluk çağımda dikiş kursuna göndermişti. Bu becerim sayesinde para kazandığım günler oldu. Her zaman özgüvenli bir kadın oldum. Hayatta pişmanlıklarım yok, ama okuyup öğretmen olmak isterdim. Sizlere en önemli tavsiyem; el öpme ile ağız eskimez. Dünya yalan. Çocuklar, büyüklerini sevsinler.  Sizden sadece hoş bir seda ve selam bekliyoruz.” dedi.

Çocuklar büyükleri ile kaynaşıyor

Çocuklar merak ettiği soruları büyüklerine yönelterek yaptıkları hediyeleri takdim ettiler. Samimi ortamda gerçekleşen sohbet Çocuk Meclis üyelerinin keyifli vakitler geçirmelerine olanak sağladı. Büyükler, çocuklara anılarını anlatıp ve tavsiyelerde bulundular. Çocuklar ise can kulağıyla büyüklerinin konuşmalarını dinledi. Yetkililer bünyesinde faaliyet gösteren projeye katılan çocuklar hayat ile ilgili öğrenmek istediklerini büyüklerine sordu. Buna bağlı olarak hoş bir ortam eşliğinde sohbet gerçekleşti. Büyükler kuşaklararası kaynaşmayı sağlayan projeden memnuniyetlerini dile getirip proje yetkililerine teşekkür ettiler.

Haber: Semira KONUK
 
 
 

Anahtar Kelimeler : KUŞAKLAR, ÇANKIRI, PROJE,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku