• Diğer

Çankırı.

KOMŞUNUN YARALARI SARILIYOR!

KOMŞUNUN YARALARI SARILIYOR!

29 Ağustos 2021 11:12
-A

+A

KOMŞUNUN YARALARI SARILIYOR!
 
Türk Kızılay Çankırı Şubesi, 11 Ağustos tarihinde yaşanan sel felaketinin ve büyük yıkımlara sebep olup hem maddi hem de manevi anlamda tahribata yol açan felaketten etkilenen komşusunun yaralarını sarıyor.
 
11 Ağustos 2021 tarihinde Kastamonu, Sinop ve Bartın’da meydana gelen sel felaketi maalesef büyük çaplı hasar ve can kayıplarına neden olmuştu. Özellikle Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde binalar yıkıldı, ev ve işyerleri sular altında kalmıştı.
 Taşan Ezine çayı Bozkurt’ta önüne ne aldıysa Abana sahilinde denize döktü. Devlet olay anından itibaren tüm güçlerini harekete geçirerek  tüm imkanlarını seferber etti.
Çevre illerden bölgeye takviye yapıldı öncelikle kayıp vatandaşların bulunması için çalışma yürüttü, Türk Kızılay’ı da diğer yardım kuruluşları gibi vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması noktasında gayret gösterdiler.
12 Ağustos tarihinde yine ülkenin diğer bölgelerinde çıkan yangın felaketinin yaralarını sarmak üzere Muğla Marmaris ilçesine görevlendirilen  Türk Kızılay Çankırı  Kadın ve Gençlik teşkilatı yola çıkmak üzereyken Kastamonu Bozkurt’tan gelen acı haberler üzerine Genel merkezle istişare ederek rotasını Bozkurt’ta çevirdi.
 Bölgeyle iletişime geçilerek acil ihtiyaçlar hızlıca temin edilip  Çankırı ekibi   öğle saatlerinde Bozkurt’ta ulaştı.
Kadın ve gençler koordinasyon merkezi tarafından verilen görevleri yerine getirme gayreti içerisinde üç gün boyunca arama-kurtarma, ilkyardım ve yemek dağıtımı noktalarında görev aldılar.
 Yaşanan felaketin boyutlarını gören Çankırı ekibi yaraların sarılması noktasında büyük fedakarlık örneği gösterdiler. Halen bölgeyle irtibat halinde olan ekipler acil durumlarda günübirlik  destek sağlamaktadır.
Sürekli bölgeye gidip gelen ve koordinasyon merkezinde görev alan Türk Kızılay Çankırı Şube Başkanı Ahmet ULUSOY, Kadın teşkilatı, Genç Kızılay’ı ve gönüllülere komşu olan Kastamonu’nun uğradığı sel felaketi sonrasında gösterdikleri performans ve fedakarlıklardan dolayı teşekkür etti.
Ulusoy  halen ikram araçlarının bölgede olduğu  ve sıcak yemek dağıtımı yaptığını belirterek, ihtiyaç halinde ekiplerin hemen bölgeye gittiğini ifade etti.
Felaketin büyüklüğünü gören Ahmet Ulusoy, ‘Allah memleketimize bir daha böyle felaketler göstermesin diye dua ederken, vefat edenlere Allah’tan rahmet, Bozkurt’lu  vatandaşlarımıza da geçmiş olsun.’dileklerini iletti.
Haber: Sadık SOFTA

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • Eğitim
  • Gündem
  • Ekonomi
  • Çankırı.
  • Siyaset
  • Spor
  • Dünya
  • İlçeler
  • Bölgesel

Sayfalar

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku