• Diğer

Siyaset

Kaybedilen İstanbul Seçimine Dair Sessiz Kaldı!

Çankırı AK Parti Milletvekili Salim Çivitçioğlu, göreve gelişinin 1. Yılında basın mensupları ile bir araya gelerek, değerlendirmelerde bulundu. Kaybedilen İstanbul seçimi ile ilgili “İstanbullular iradesini beyan etti” diyerek sessiz kaldı.

Kaybedilen İstanbul Seçimine Dair Sessiz Kaldı!

Okunma: 743

25 Haziran 2019 10:02
-A

+A

  Çankırı AK Parti Milletvekili Salim Çivitçioğlu, göreve gelişinin 1. Yılında basın mensupları ile bir araya gelerek, değerlendirmelerde bulundu. Kaybedilen İstanbul seçimi ile ilgili “İstanbullular iradesini beyan etti” diyerek sessiz kaldı.

AK Parti Milletvekili Çivitçioğlu, Çankırı genelinde yapılan ve yapılması planlanan projeleri değerlendirerek,  açıklamalarda bulundu.

AK Parti Milletvekili Çivitçioğlu, kaybedilen İstanbul seçimine dair sessizliğini koruyarak, İstanbulluların iradesini beyan ettiğini belirterek;
 ”Çevre bakanımız geldiğinde toplantı yapmıştık. Toplantıda imkanlar dâhilinde ilçelerimize destek verileceğini söyledi. Bu imkânlardan bütün ilçelerimiz aldı. Yapraklı ve Korgun ilçelerimize de destek çıktı. Yapraklı da bizim, Korgun da bizim. Bizim bu süreçlerimiz bu şekilde devam ediyor.  Malum İstanbul seçimimiz oldu. İstanbullu vatandaşlarımız iradesini beyan ettiler. CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu Bey seçimi kazandı. Bu  saatten sonra İstanbul halkına CHP adayı hizmet etmeye devam edecektir. “ ifadelerine de yer verdi.

 Projeler hakkında bilgi veren Milletvekili Çivitçioğlu konuşmasını şu şekilde sürdürdü:
  ”Biz 1 yıl içerisinde, eğitim alanında 4 derslik anaokulu, 8 derslik Hazım Dağlı ortaokulu, 8 derslik Hazım Dağlı ilkokulu, 24 derslik merkez Anadolu lisesi geçici kabul aşamasındaki yatırımlarımız olarak Tarım Meslek Lisesi 16 derslik, 200 kişilik öğrenci pansiyonu ve 2 atölyesi bulunmaktadır.

  İnşaatı devam eden yatırımlarımız olarak 8 derslik Ilgaz İmam Hatip Ortaokulu, 16 derslik Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 200 öğrenci pansiyonu, Ilgaz 160 kişilik öğrenci yurdu, Şabanözü 100 kişilik öğrenci yurdu, Eldivan spor salonu, Korgun spor salonu, Orta spor salonu devam etmektedir.
İhale aşamasında yatırımlarız olarak 7 derslik Abdulhalik Renda Anaokulu Temmuz 2019 içerisinde ihalesi yapılacak. Atatürk ilkokulu projesi bitmek üzere 1 ay içerisinde ihalesi yapılacak. 
Sağlık alanında ise halkımıza sağlık hizmetlerinde aksama olmadan tam donanımlı daha hızlı, daha konforlu ulaşım sağlamak için 4x4 olarak 5 adet 4x2 olarak 4 adet olmak üzere toplam 9 adet sıfır km ambulans alınarak, sağlık kurumlarına teslim edildi. Yılsonuna kadar 3 adet ambulans daha alınarak bu sayı 12 adet olacaktır.
Yine mevcut devlet hastanemizin çatısı yenilemiştir. Mevcut olan hastanemizin anlamda yetersizliği donanımı sıkıntıları göz ardı edilmiş değildir.

2019 yatırımları arasında Devlet Hastanesi olduğunu belirten Çivitçioğlu, yerinin de belirlendiğini ifade ederek, şunları söyledi:

Çankırı’mıza yakışır tam donanımlı modern fiziki ve teknik imkanları yeterli stratejik noktada bölgeye hizmet verecek olan, 400 yatak kapasiteli 80 bin m2 alana yapılacak olan yeni devlet hastanemizin yapılacağı yer belirlendi. 2019 yatırım programına alınmış olan hastanemiz Abdulhalik Renda Mahallesi Küçük Sanayi sitesi Ankara yolu bölge trafik yanı KYK Yurt binası yeridir.

Milletvekili Çivitçioğlu, planlanan yatırımlara da değinerek en kısa sürede yapılacağını belirtirken şöyle konuştu:
 “Atkaracalar ilçesinde Gençlik Merkezi yapımı, Çerkeş ilçesinde yüzme havuzu yapımı, Korgun ilçesinde spor sahası çimleme ve tribün, Kurşunlu ilçesinde okul bahçesine halı saha, Şabanözü ilçesinde kapalı spor salonu, Yaylakent beldesinde spor salonuna tribün ve çevre düzenlemesi ayrıca ilçelerimize bağlı köylerde telefonun çekmediği yerlerde sıkıntılar en kısa sürede giderilecek. 

Yapmış oldukları çalışmalar konusunda ise Çivitçioğlu şu açıklamalarda bulundu:
“Çankırı’mızın 11 ilçe 3 belde 371 köyünden şuana kadar 111 köyümüzü ziyaret ederek köy halkı ve ihtiyar heyetinden soru  ve sıkıntılarını dinleyerek yerinde incelemelerde bulunarak çözümler üretmeye devam ediyoruz. Diğer köylerimizi de en kısa sürede ziyaret edeceğiz.
Yönetime bakış açım olarak merkezi yönetimden daha ziyade yerinde yönetim ile halkın içinde saha çalışmaları yaparak sıkıntıları ivedilikle çözüme kavuşturmaktır. 
Çevre yolu 2019 yılı sonuna kadar tamamlanacak.
750 kişilik geri gönderme merkezi inşaatı bitmiş olup kabul aşamasındadır.
Kızılırmak ilçemiz Korçulu köyünde TPAO genel müdürlüğü tarafından petrol arama çalışmaları başlamış olup çalışmalar devam etmektedir. 
Kamp eğitim merkezinde deprem güçlendirmesi tamamlanmıştır. 
Merkezde kapalı yüzme havuzu yapılabilmesi için çalışmalar devam ediyor. 2019 yatırım programına alındı.
Ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Çankırı genelinde 1 milyon fidan toprakla buluştu. 
Asfaltlama çalışmalarında Çankırı genelindeki köylerde 36 km tamir ve bakım, 47 km yol asfaltlanmıştır.
Korgun kurşunlu yolu ise 2020 yılında bitirilmesi ön görülmektedir.”

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku